О.Генрі "Дари волхвів". Презентація

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Мудрість щирого подарунку. Аналіз оповідання О.Генрі «Дари волхвів». Конкурсний мультимедійний урок

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Дари волхвів перебувають сьогодні у монастирі св. Павла на Афоні. Вони вміщені в особливі ковчеги. Дари волхвів збереглися до наших днів! Золото — 28 пластин різної форми: трапеція, чотирикутник, багатокутник. Ладан і мирро — невеликі кульки, їх близько 70-ти. Мощі трьох волхвів Валтасара, Гаспара і Мельхіора з 1166 р. зберігаються у Німеччині, у кафедральному соборі м.Кельн .

PowerPoint Presentation:

“Поклоніння волхвів” у живописі

PowerPoint Presentation:

Волхви (відуни, віщуни) – служителі язичницького культу. Були передусім носіями релігійних знань, а також знахарями, лікарями, мудрецями.

PowerPoint Presentation:

С ловник Ожегова: « Мудрість - це глибокий розум, що спирається на життєвий досвід».

PowerPoint Presentation:

(Аналіз оповідання О.Генрі «Дари волхвів») Найменше благо в житті - це багатство; найбільше - мудрість. Г.Е. Лессінг Мудрість щирого подарунку . Делла і Джім - "двоє дурненьких дітей" або "наймудріші з усіх дарувальників"? Марна або виправдана була жертва героїв? Якщо жертва була не марна, то в чому полягала мудрість їхнього вчинку?

PowerPoint Presentation:

1) герої могли продати що-небудь інше; 2) заощадити гроші заздалегідь; 3) купити щось інше, не таке дороге. 1-ша група . Знайдіть опис житла Делли і Джіма; опис одягу Делли. Які кольори і чому переважають при описі квартири і стану героїні? О бґрунтуйте відповідь на першу версію. 2-а група . Подумайте, чому оповідання починається з фрази "Один долар вісімдесят сім центів" . Чому так часто упродовж оповідання зустрічається ця цифра? Прокоментуйте другу версію. 3-я група . Знайдіть в тексті рядки, в яких Делла говорить про своє відношення до Джіма. Чому вона не могла подарувати йому скромніший подарунок, наприклад, шкіряний ремінець? Прокоментуйте третю версію. Чи практично вчинили герої, продавши свої найдорожчі речі? Варіанти: Завдання для груп :

PowerPoint Presentation:

1-ша група . Які скарби були у сім’ї Юнг? Які порівняння використовує автор, щоб підкреслити їх значущість? 2-а група . Знайдіть в тексті рядки, в яких описується, як Делла приймала рішення . Зробіть висновок, чи важко було їй розлучатися зі своїм скарбом. Як змінився її настрій після прийнятого рішення? 3-я група . Уявіть себе на місці Джіма. Опишіть, як готував подарунок Джім для Делли, про що він думав і як він діяв? Що спонукало героїв до розлучення зі своїм скарбом? Завдання для груп :

PowerPoint Presentation:

У чому полягає справжня мудрість, за думкою автора ?

PowerPoint Presentation:

« Павутинка дискусії» « Марна або виправдана була жертва героїв ?» Найменше благо в житті - це багатство;найбільше - мудрість. Г.Е. Лессінг

PowerPoint Presentation:

Сенкан до слова «любов» Любов Божественна, мудра Пожертвувати, ощасливити, відчути У закоханих серце одне Це дар

authorStream Live Help