Дж.Олдрідж "Останній дюйм"

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Презентація. «Ключі» взаєморозуміння з батьками. Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей в оповіданні Дж. Олдріджа «Останній дюйм

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Чому виникає непорозуміння , відчуження між дорослими і дітьми? недовіра суворість прискіпливість неповага заборони крик байдужість обмеження самостійності

PowerPoint Presentation:

Як побудувати здорові родинні стосунки? Як допомогти людям, переобтяженим нескінченними турботами, усвідомити важливість психологічного комфорту в сім’ї? Як знайти ключ взаєморозуміння з батьками?

PowerPoint Presentation:

Дитина народжує батьків Єжи Лец Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей в оповіданні Дж. Олдріджа “Останній дюйм” « Ключі » взаєморозуміння з батьками.

PowerPoint Presentation:

Що допомагає Дж.Олдріджу долати життєві негаразди? Як спільна справа, яка потребує напруження х фізичних і вольових зусиль особистості, здатна зблизити людей? Тематичні питання Який «ключ» пропонує Дж.Олдрідж у своєму оповідання для вирішення проблеми батьків і дітей ? Що стало причиною приїзду Бена в Акулячу бухту та страшного нападу акул на нього? Цікава авантюра чи еволюція образів – що головніше? Як розкривається у творі проблема складних взаємовідносин Бена і Деві . Як знайти ключ взаєморозуміння з батьками? Чи допоможе мені в цьому оповідання Дж.Олдріджа «Останній дюйм»?

PowerPoint Presentation:

“Журналісти” “Літературні критики” “Географи та зоологи” “Режисери” “Дослідники” “Психологи” Презентація робіт груп

PowerPoint Presentation:

І група «Журналісти» У моїх книжках головна тема завжди одна и та сама — вибір . Вибір шляху, вибір дії , вибір світогляду . Дж. Олдрідж Яскраві факти біографії Джеймса Олдріджа

PowerPoint Presentation:

Елементи сюжету оповідання ІІ група «Літературні критики» Експозиція . Події , які передували польоту до Акулової бухти. Зав'язка. Бен змушений взяти сина з собою; їхня відчуженість. Розвиток дії. Політ до бухти, підготовка до робіт зі зйомкою, спуск під воду, очікування сином батька, поранення Бена. Кульмінація. Деві керує літаком. Розв'язка . Успішне приземлення. Початок нових стосунків.

PowerPoint Presentation:

Дюйм (від голл . - великий палець) - одиниця довжини в системі англійських мір, що становить 2,54 см. Фут (англ. - ступня) - одиниця довжини в англійській системі мір, що дорівнює 30,48 см Миля — одиниця довжини, яка використовується нині здебільшого у морській справі Фунт - основна одиниця ваги в системі англійських мір, що дорівнює 453,5 г. Апатія - стан байдужого ставлення до навколишнього світу. Хамсин - піщаний вітер у пустелі. Авантюра - ризикована справа розрахована на випадковий успіх. Словникова робота ІІ група «Літературні критики»

PowerPoint Presentation:

"Sharks Bay" ( Акуляча бухта) Туристичні фірми Єгипту включають Акулячу бухту в число об'єктів для відвідування туристами. Тут рідко можна побачити акул. У прибережній смузі бухти, захищеної від світу кам'яними дюнами, немає жодних будівель, лише тенти покривають житла місцевих мешканців. Здається, що цивілізація не торкнулась цього місця. ІІІ Група « Географи та зоологи» Опис Акулячої бухти в оповіданні Дж.Олдріджа “Останній дюйм” “житло акул” ; “спекотне сонце” ; “безлюдне місце в морі” ; “мертва пустеля” ; “все було нерухоме i мертве” ; “сонце випалювало усе живе” ; “пустеля”

PowerPoint Presentation:

ІІІ Група « Географи та зоологи» Акули Краплю крові в океані акула відчуває за сотні метрів завширшки , понад 3—4 км. завдовжки . Ніздрями вона відчуває напрям і джерело запаху. Їсть вона все, що на зуб потрапляє . Кров, навіть невелика подряпина на тілі плавця може спричинити напад акули . Їх приваблюють якісь ще не досліджені флюїди , що випромінюють поранені люди та ті , які панікують .

PowerPoint Presentation:

ІІІ Група « Географи та зоологи» Акули «Були тут дві чи три не шкідливі акули-велетнi й досить велика плямиста акула-кiшка … Бена цiкавив великий орляк, який жив під навісом коралового рифу. За нього теж платили п'ятсот доларів, їм потрібен був кадр з орляком на вiдповiдному фоні. Підводний кораловий світ, що кишів тисячами риб, був добрим фоном, а сам орляк лежав у своїй кораловій печері…” «Акули прийшли зразу ж, почувши запах кровi. Вони непливли i навiть не ворушили плавниками; вони летiли вперед з великоюшвидкiстю, наче сiрi ракети. Пiдiйшовши до м'яса, акули трохи звернули вбiк,на ходу вiдриваючи шматки.»

PowerPoint Presentation:

І V Група « Режисери » Останній Дюйм (1958) Рік випуску : 1958 Країна: СРСР Жанр: Пригоди, трилер. Режисер: Теодор Вульфович, Микита Курихін. У ролях: Слава Муратов, Микола Крюков, Михайло Глузський, Алиага Агаєв, Мухліс Джанні, Олексій Розанов, Іван Дмитрієв. Випущено: Ленфільм Чим відрізняється фільм від оповідання? У фільмі більша увага режисерів та сценариста приділяється незвичайній пригоді та мужності хлопчика, а оповідання глибше розкриває еволюцію героїв, зміни, які в них відбуваються під впливом цієї незвичайної поїздки.

PowerPoint Presentation:

V група « Дослідники » Політ Бена і Деві до бухти. Поведінка героїв при пораненні Бена. Політ та приземлення. Лікарня: подолання «останнього дюйму» у взаємовідносинах між батьком і сином. Ключові події , які розкривають проблему батьків та дітей

PowerPoint Presentation:

відчуженість батька і сина до та під час польоту до бухти заклопотаний, роздратований, шкодує, що взяв сина, не знає про що з ним розмовляти, не турбується про нього сумний, зляканий, насторожений, невпевнений, боїться батька Бен Деві Політ Бена і Деві до бухти V група « Дослідники »

PowerPoint Presentation:

V група « Дослідники » Бен Деві Поведінка героїв при пораненні Бена “Треба було навпомацки знайти шлях до пройнятої страхом незрілої свiдомостi дитини. Бен уважно подивився на сина i пригадав, що давно вже як слід не приглядався до нього” … “Ніколи не знаєш, на що ти здатний, доки не спробуєш “ страх, жах, розпач, розгубленість, відчайдушна мужність, піклування пересилює біль, дбає про сина, готує хлопця до самостійного польоту, підбадьорює, шукає шлях до серця Деві

PowerPoint Presentation:

«Бен знав, що наближається останнiй дюйм i все в руках у хлопчика»… Деві виконає «справу надлюдської складності » терплячий , « теплішає душею », хвилюється за Деві , допомагає , морально підтримує , « пильно вдивляється в обличчя сина », захоплення сином Бен Деві Політ та приземлення V група « Дослідники » напруженість , уважність , старанність , хоробрість , сила волі , рішучість , мужність, відповідальність

PowerPoint Presentation:

радість , захоплення , переживання , гордість за сина , розуміння , любов , повага , « добратися до серця хлопчини », «тут або все почнеться , або все закінчиться ». Бен знайде стежку до серця Деві , на це « варто витрачати час» переживає за стан здоров’я батька, стурбований , серйозний , гордий , радість , надія , став дорослішим , подарував життя батькові , переконався , що батько любить його Бен Деві Лікарня: подолання «останнього дюйму» І V група « Дослідники »

PowerPoint Presentation:

V І Група «Психологи» Джоана Психологічна картка мати ненавидить місця проживання тужить за рідною домівкою покинула сина і чоловіка Джоана – молода жінка, яка думає в першу чергу про власний комфорт, не хоче піклуватися про сім’ю, про сина.

PowerPoint Presentation:

V І Група «Психологи» Бен Психологічна картка Батько,43 роки льотчик розлучений підводні зйомки акул Бен – 43-річний льотчик, його цікавить тільки робота. Часу на сім’ю та сина у нього не вистачає. З сином занадто суворий, різкий.

PowerPoint Presentation:

V І Група «Психологи» Деві Психологічна картка син, 10 років небажана дитина самотній вразливий, замкненинй Деві – десятитирічний хлопчик, розумний, спостережливий, самотній у сім’ї, переживає розлучення батьків, його проблемами ніхто не цікавиться.

PowerPoint Presentation:

V І Група «Психологи» Психологічна картка Взаємини у сім`ї хлопчика Деві не склались. Батьки, втомлені життям, перестають розуміти одне одного, вони вже не почуваються рідними, однією сім'єю. Жоден з них не знаходить тут моральної підтримки. Але найбільше страждає десятирічний Деві . У власній сім'ї він почувається самотнім, зайвим, не потрібним своїм батькам. Сім’я Аміно

PowerPoint Presentation:

V І Група «Психологи» Екстремальна ситуація: взаємини батька і сина Бен переосмислює своє ставлення до сина, він зрозумів, що син – це найдорожче що він має. Бен стає справжнім батьком – турботливим, люблячим, співчутливим. На плечі Деві лягає справа дорослої людини, яку він з честю виконав. Він зрозумів, що батько любить його. Екстремальна ситуація допомагає героям знайти шлях до серця один одного, знайти взаєморозуміння.

PowerPoint Presentation:

V І Група «Психологи» Поради Бену більше приділяти увагу сину ; стати другом і наставником; відкрито проявляти свою любов ; поважати особистість сина ; співпереживати і радощі і прикрощі сина ; приймати сина таким яким він є . Поради Деві по мірі можливості зрозуміти проблеми батька; допомагати йому ; не звинувачувати ; прислухатися до порад батька; підтримувати у життєвих випробуваннях .

PowerPoint Presentation:

V І Група «Психологи» Результати анкетування “Я і мої батьки” Якими ви б хотіли бачити ваші стосунки з батьками?» «Я хотіла б, щоби мої батьки давали мені змогу бути більш самостійною». «Хочу, щоби батьки довіряли мені, щоби більше розуміли мене». «Я хотів би, щоби батько любив мене». «Хочу, щоби батьки ніколи не кричали на мене». «Хочу, щоби батько ставився до мене, як до дорослої людини». «Хочу, щоби мої стосунки з батьками були більш теплими».

PowerPoint Presentation:

" Ключі " взаєморозуміння з батьками Любов Повага Спільна справа Турбота Довіра Заохочення Діалог Увага Щирість Чуйність Підтримка Співчуття

PowerPoint Presentation:

Чому мірою довжини називається оповідання? Що визначається нею? Чи згодні ви зі словами епіграфа – «Дитина народжує батьків» ? Чим у пригоді особисто вам став даний твір? Як ви думаєте , тільки екстремальна ситуація допомагає людям порозумітися чи це може трапитися за інших обставин ? Підсумки

PowerPoint Presentation:

Бен і Деві ціною надзвичайних випробувань знайшли ключ взаєморозуміння та шлях до серця один одного. Цим шляхом вони будуть намагатися йти в подальшому своєму житті. Підсумки Це і є авторське вирішення проблеми взаємин батька та сина в оповіданні Дж. Олдріджа «Останній дюйм».

PowerPoint Presentation:

Підсумки Не допускайте конфліктних моментів у стосунках з батьками. Будьте уважними, терплячими одне до одного. Намагайтеся вникати в проблеми рідних та близьких людей. Шукайте ключ взаєморозуміння. Краще не «зводити» «останніх дюймів», ніж потім долати їх.

PowerPoint Presentation:

Написати твір-мініатюру «Як знайти спільну мову з батьками». Підготувати розповідь « Деві у життєвих випробуваннях». Домашнє завдання

authorStream Live Help