Біографія Дж.Свіфта

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Біографія Дж.Свіфта

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Я пишу не для слави. Єдина моя мета – благо суспільства

PowerPoint Presentation:

Народився Свіфт 30 листопада в 1667 р.Дубліні в родині бідного англійського судового чиновника. Батько помер ще до народження сина, і мати не могла прогодувати дитину. Тому хлопчик спочатку був під опікою няньки, а потім свого дядька Годвіна .

PowerPoint Presentation:

Початкову та середню освіту він здобув у престижній ірландській школі. Потім навчався у Дублінському університеті на богословському факультеті.

PowerPoint Presentation:

Після його закінчення перебував у Лондоні на службі у Вільяма Темпля – відомого державного діяча, дипломата, де мав змогу познайомитися з найвідомішими людьми того часу – письменниками, політиками. В цей час Джонатан Свіфт починає писати сатиричні твори – памфлети “Битва книжок, “Казка бочки” , стає журналістом.

PowerPoint Presentation:

Після смерті Темпля Свіфт стає священиком у глухому ірландському селищі Ларакор , але продовжує писати памфлети, листівки на важливі теми сучасності.

PowerPoint Presentation:

Твори Свіфта мали великий вплив на тогочасне суспільство. Так при його сприянні був укладений у 1713р. Утрехтський мир між Англією, Францією та іншими державами. Його називали “міністром без портфеля ”. Проте невдовзі Свіфт пересвідчився, що народні інтереси не цікавлять торі. В Англії на той час були дві політичні партії – торі та віги. За памфлетами Свіфта уряд вігів пішов у відставку. Коли до влади прийшли торі, письменник став неофіційним, безкоштовним радником міністрів, довіреною особою прем ` єр-міністра .

PowerPoint Presentation:

Найбільш популярні памфлети— «Війна книжок», «Казка діжки», «Листи сукнаря» — зробили Свіфта одним із найвпливовіших журналістів

“Битва книг”:

“Битва книг” Місце дії — бібліотека . Бібліотекар Бентлі , який надає перевагу новим авторам, розкладає їхні твори на найзручніших полицях . Книги стародавніх авторів зчиняють бунт. Починається бій між « давніми » і « новими ». « Старі » — Гомер і Піндар , Платон і Арістотель — поводяться гідно і мужньо ; « нові » діють хоч із запалом, проте не завше розсудливо . « Давніх » підтримують боги Олімпу , « нових » — богиня Критика, донька Невігластва і Пихи . Поряд із Критикою виступають її діти — Марнославність , Безсоромність , Галасливість , Тупість і Педантизм. Триває бій . Хто переможе ? Письменник повідомляє читачам , що закінчення рукопису загубилося , а тому результат битви невідомий .

«Казка діжки»:

«Казка діжки» «Казка діжки » — сатира на тих, хто бере участь у невпинних релігійних чварах . У памфлеті зображені прибічники трьох найпоширеніших в Англії форм християнства — католицизму, лютеранства ( англіканська церква ) і кальвінізму (пуританство). Вислів « казка діжки » означає « заплутану історію », « теревені », « нісенітницю ». Зумисно ускладнена структура твору ( кілька передмов , велика кількість відступів на різні теми) дає підстави для такої назви . Сам Свіфт витлумачував назву памфлету таким чином: « Серед моряків існує звичай : зустрівшись із китом, кидати в море порожню діжку , щоб цією забавкою відвернути його увагу від корабля». Розвиваючи цю думку у « Передмові » до памфлету, Свіфт зауважує , що корабель можна розглядати як « емблему держави ». Зі змісту памфлету стає очевидним , що « діжка », яка повинна відвернути увагу від « корабля-держави », — це релігійні суперечки . Втягуючи народ у ці чвари і таким робом відволікаючи його увагу від нагальніших проблем, держава дбає про власну безпеку .

PowerPoint Presentation:

Докладні відомості про політичні й літературні події Лондона того часу дійшли до нас у листах Свіфта , які після його загибелі дістали назву " Щоденник для Стелли " й були адресовані коханій всього його життя - Естер Джонсон.

PowerPoint Presentation:

Свіфт вирішує виїхати в Ірландію. Він прийняв запропоновану йому посаду настоятеля собору св.Патріка в Дубліні.

PowerPoint Presentation:

Свіфт переймається проблемами ірландців, таврує анонімно англійський уряд у памфлеті “Листи сукняра” , допомагає знедоленим ірландцям, віддаючи третину своїх прибутків. Тому ірландський народ проголосив його почесними громадянином Дубліна.

«Листи сукнаря»:

« Листи сукнаря » Сукнар висловлює інтереси та настрої всієї уярмленої Ірландії . У його листах лунає голос народу. Його звернення до співвітчизників сповнені громадянського пафосу. Він дорікає ірландцям за інертність , доводить безпідставність зазіхань англійців , пояснює значення подій , що відбуваються в країні , і попереджує про їхні наслідки . У своїх листах сукнар постає людиною мужньою і рішучою , розумною . Завдяки розголосу , якого набув памфлет , у Вуда відібрали патент на право карбування монети . Декан собору Св. Патріка став героєм Ірландії . У1726 p ., коли Свіфт повертався з Англії , Ірландія зустрічала його перезвою дзвонів . Народ узяв Свіфта під свій захист , вберігаючи його від будь-яких репресій . « Листи сукнаря » написані у зв'язку із запровадженням в Ірландії неповноцінної мідної монети , право на карбування якої придбав англійський купець Вуд, що розбагатів , грабуючи ірландців . Памфлет написаний простою мовою , від імені дублінського гендляра-мануфактурника .

PowerPoint Presentation:

Метою всього життя Свіфта було виправлення суспільства, його благо. Грізною зброєю митця була нещадна сатира, за яку він був ненависний багатьом можновладцям. 19 жовтня 1745р. вся Ірландія проводжала митця в останню путь.

PowerPoint Presentation:

“Тут спочиває прах Джонатана Свіфта , Декана цієї кафедральної церкви, І жорстоке обурення не може вже терзати його серце. Іди попутнику, і наслідуй, якщо можеш Ревного поборника справи мужньої свободи” Єдиним твором, який підписав Свіфт , стала власна епітафія:

“МАНДРИ ГУЛЛІВЕРА” 1726:

“МАНДРИ ГУЛЛІВЕРА” 1726 суспільства образу Держави взаємовідносин людини і держави дослідження « Подорож до ліліпутів ». « Подорож до велетнів ». « Подорож на літаючому острові ». « Подорож до країни розумних коней».

PowerPoint Presentation:

" Подорож до Ліліпутії " " Подорож у країну велетнів " « Мандрівка на літаючому острові »

PowerPoint Presentation:

«В країні гуїнгнімів »

PowerPoint Presentation:

Твір виданий у Лондоні анонімно . Успіх – надзвичайний: ним зачитувалися і вельможі і бідні люди “Мандри до різних далеких країн світу Лемюеля Гуллівера , спочатку лікаря, а потім капітана кількох кораблів” (1720-1726)

PowerPoint Presentation:

Анкета письменника Ким же залишився у пам'яті сучасників і нащадків Джонатан Свіфт ? Письменник-сатирик , політичний діяч , священик Народився 1667 р. в Ірландії (місто Дублін). Закінчив школу і богословський факультет Дублінського університету. Переїхав до Англії, де працював секретарем у лорда Темпля . Літературну діяльність почав із памфлетів — статей, в яких гостро висміював вади суспільства, політичні партії – торі та вігів ( “Казка бочки” , “Битва книг” , “Листи сукняра” ). За сімейною традицією прийняв сан священика. Брав активну участь у політиці (Утрехтський мир, “міністр без портфеля” ). Переїхав до Ірландії, де обійняв посаду декана (настоятеля) собору святого Патріка в Дубліні. 1726 р. вперше побачив світ роман «Мандри Гуллівера», що мав надзвичайний успіх. 1729 р. Свіфта обрали почесним громадянином міста Дублін. Помер 1745 р. в Ірландії (місто Дублін).

PowerPoint Presentation:

ФАНТАСТИКА – (з грецької – здатність уявляти) – твори, які описують явища, події нереальні, не існуючі. Основна функція фантастики – наукове передбачення майбутнього. ПАМФЛЕТ – твір, для якого характерне різке викриття якогось політичного явища або особи. ГУМОР – художнє відображення комічного в житті, незлобливий сміх. ГРОТЕСК – надмірне перебільшення, яке надає образу фантастичний характер, або поєднання в одному явищі несумісних, контрастних якостей. САТИРА – гостре, різке висміювання суспільних та людських вад. ПАРАДОКС – (з грецького – несподіваний, дивовижний, той, що суперечить здоровому глузду) – явище, що не відповідає звичним уявленням ПРИГОДНИЦЬКИЙ РОМАН – великий епічний твір з гострим, цікавим, напруженим сюжетом, в якому характери героїв розкриваються у важких випробуваннях. ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ

PowerPoint Presentation:

Своєрідність жанру - поєднання романної та памфлетної форм. «Мандри Гуллівера » роман- памфлет роман- подорож пригодницький роман фантастичний роман

PowerPoint Presentation:

Форма Фантастика Зміст Реальність С а т и р а І р о н і я «Мандри Гуллівера »

PowerPoint Presentation:

- відносини влади і народу; - державний устрій; - боротьба політичних партій; - яким повинен бути правитель; - загарбницькі війни і претензії на світове панування; - про виховання дітей; - про моральне і духовне життя суспільства. Показуючи вади суспільства Дж.Свіфт , переслідував мету – змусити людей замислитися над собою, своїми вчинками, почуттями, характером. Проблеми роману

PowerPoint Presentation:

Що ви дізнались про Дж.Свіфта ? Які твори він написав? Що таке памфлет? З кількох частин складається роман « Мандри Гулівера »? Чому присвячена кожна з них?

authorStream Live Help