birlik

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

KONYA BAROSU AVUKATLARIBİRLİK GRUBU ADAYLARI : 

KONYA BAROSU AVUKATLARIBİRLİK GRUBU ADAYLARI

Slide 2: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. FEVZİ KAYACAN BAŞKAN ADAYI 1967’de Kulu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kulu’da lise öğrenimini ise Adana Erkek Lisesinde tamamladı. 1989 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bir süre idari yargı hakimliği yaptıktan sonra 1995’te istifa ederek serbest avukatlığa başladı. 2002-2004 yılları arasında Konya Barosu Yönetim Kurulu üyeliği, 2004-2006 döneminde Baro Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Konya Barosu Bünyesinde İnsan Hakları Komisyonu kurulmasına öncülük etti.

Slide 3: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. FEVZİ KAYACAN BAŞKAN ADAYI 2004-2006 döneminde İnsan Hakları Komisyonu Başkanlığı, İnsan Hakları İl Kurulu üyeliği, İnsan Haklarını İhlal ve Teftiş Kurulu Başkanlığı, CMK Komisyon Başkanlığı, Staj Eğitim Kurulu başkanlığı görevlerini icra etti. 2006 yılından bu yana Türkiye Barolar Birliği Konya delegesidir. TBB ve Avrupa Konseyi tarafından yürütülmüş olan “Türk Avukatlarının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri” projesi çerçevesinde Antalya, Alanya, Afyon ve Kırıkkale’de seminerler vermiştir. Aynı eğitim çalışmasını HUDER öncülüğünde Konya’da da gerçekleştirmiştir.

Slide 4: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. FEVZİ KAYACAN BAŞKAN ADAYI HUDER, AHUDER gibi sivil toplum kuruluşları tarafından çıkartılan dergilerin yanı sıra hakemli dergilerde de yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Halen Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yapmaktadır. Adayımız, evli ve üç çocuk babasıdır.

Slide 5: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI Av. Kemal Temiz YÖNETİM KURULU ADAYLARI Av. Ahmet Güney Av. Suat Şahin Av. Veysel Çayır Av. Ahmet Bal Av. Abdullah Nacak Av. A.Latif Sağlam Av. Tülay Ardıç Av. Mustafa Derbentli Av. Fatih Ekizer

Slide 6: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. KEMAL TEMİZ YÖNETİM KURULU ADAYI 1955 yılında Seydişehir’de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. Burada hukuk eğitimini tamamladıktan sonra 1979 yılında Konya Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlığa başladı. İki yıl disiplin kurulu üyeliği ve 6 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptı. Evli ve üç çocuk babası olan adayımız, halen Konya Yükseköğretim Yaptırma Derneği Yönetim kurulu üyesidir.

Slide 7: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. AHMET GÜNEY YÖNETİM KURULU ADAYI 1960’da Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamlayarak Konya İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1982 yılında mezun oldu. 1984 yılından beri Konya Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaktadır. İlk kez 1996 yılında yönetim kuruluna seçilmiş olup toplam 10 yıl yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Şuanda baro yönetim kurulu üyeliği devam etmektedir.

Slide 8: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. SUAT ŞAHİN YÖNETİM KURULU ADAYI 1970 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da, yükseköğrenimini de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. 12 yıl kadar MEDAŞ’ta hukuk müşavirliğinde görev yaptı. 2009’da Konya İl Özel idaresi Hukuk Müşavirliğine geçti. Halen Konya İl Özel idaresi Hukuk Müşavirliği görevini yürütmektedir. 2006 yılına kadar Konya Barosunda Bilişim Komisyonu ve Kamu Avukatları Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüten Şahin’in yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Adayımız, evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 9: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. VEYSEL ÇAYIR YÖNETİM KURULU ADAYI 1974 yılında Karaman/Ermenek’te doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Ermenek’te bitirdikten sonra 1991 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. Buradan 1995 yılında iyi bir derece ile mezun oldu. 1996 yılından bu yana Konya’da serbest avukatlık yapmaktadır. Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Konya Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Orta derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 10: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. AHMET BAL YÖNETİM KURULU ADAYI 1973’te Balıkesir’de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini aynı ilde tamamladı . 1997’de Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu ve 1998’de Konya Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlığa başladı. 2006-2008 dönemi baro disiplin kurulu üyeliği yaptı. 2008-2010 dönemi için baro yönetim kuruluna seçilen adayımız halen bu görevini devam ettirmektedir. Adayımız evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 11: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. ABDULLAH NACAK YÖNETİM KURULU ADAYI 1971 yılında Konya'da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra avukatlık stajını İzmir Barosu'nda tamamladı. 1999 yılından itibaren Konya Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. İki dönemdir Konya Barosu Denetleme Kurulu üyesidir. Adayımız evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 12: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. ABDÜLLATİF SAĞLAM YÖNETİM KURULU ADAYI 1977 yılında Beyşehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimi Beyşehir’de tamamladı. Beyşehir İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 2000 yılından beri Konya Barosuna kayıtlı olarak fiilen serbest avukatlık yapmaktadır. 2006-2008 döneminde Baro Denetleme Kurulu üyeliği yapmıştır. Adayımız evli ve bir çocuk babasıdır.

Slide 13: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. TÜLAY ARDIÇ YÖNETİM KURULU ADAYI 1978’de Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamladı. 1995 yılında girmiş olduğu Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. 06.11.2000’de avukatlık ruhsatını alarak Konya Barosuna kayıtlı olarak mesleki faaliyetine başladı. Adayımız,evli ve bir çocuk annesidir..

Slide 14: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. MUSTAFA DERBENTLİ YÖNETİM KURULU ADAYI 1971 Konya’da doğdu. Konya İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. Buradan 1999’da mezun oldu ve Konya Barosuna bağlı olarak serbest avukatlığa başladı. Derbent Eğitim ve Kalkınma Dernek Başkanlığı, Konya Reklamcılar Deneği Denetleme Kurulu Başkanlığı, ASKON Konya Şubesi Denetleme Kurulu Başkanlığı, Çınar Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinin yanı sıra Konya TV Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. Adayımız evli ve 3 çocuk babasıdır.

Slide 15: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. FATİH EKİZER YÖNETİM KURULU ADAYI 1980 Yılında Seydişehir'de doğdu. İlköğrenimini Mümtaz Koru İlkokulu, orta öğrenimini Selçuklu Anadolu Lisesi ve lise öğrenimini Konya Gazi Lisesi'nde tamamladı. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajının ardından serbest avukatlığa başladı. 2007 yılında Özel Hukuk alanında yüksek lisans yaptı. Uluslararası Hukukçular Birliği kurucu üyesi, 1912 Konya Baro spor Kulübü kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olup, İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.

Slide 16: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI DİSİPLİN KURULU ADAYLARI Av. Ali Fuat Ulular Av. Ziya Ersoy Av. Mustafa Acar Av. Hasan Terzi Av. M.İkbal Kavalcı

Slide 17: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. ALİ FUAT ULULAR DİSİPLİN KURULU ADAYI 1943 Konya doğumludur. İlk orta ve lise öğrenimlerini Konya’da, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. 1979-2002 tarihleri arası sözleşmeli avukat olarak Bağ-Kur’da görev yaptı. 1981 yılından beri Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “İl Ceza Kurulu” üyeliği ve son 10 yıldır başkanlığı görevlerinde bulundu. Baromuzda 1979’dan beri 25 yıl süreyle yönetim kurulu üyeliği ve 2004 yılından itibaren baro disiplin kurulu üyeliği yapmaktadır. Adayımız evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 18: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. ZİYA ERSOY DİSİPLİN KURULU ADAYI 1967 Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gölbaşı'nda tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu. 1990-2000 yılları arasında Şarkışla, Ekinözü ve Tirebolu Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı. 2000 yılında bu görevinden istifa ederek Konya Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaya başladı. 2004 yılından itibaren Baro Disiplin Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Adayımız evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 19: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. MUSTAFA ACAR DİSİPLİN KURULU ADAYI 1968 Konya’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Karaman’da tamamladı. 1986 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1994’ten beri serbest avukatlık yapmaktadır. Yaklaşık 12 yıldır Konya Barosu Disiplin Kurulu üyeliği yapan adayımız pek çok sivil toplum kuruluşunun kuruculuğunu üstlenmiş ve yine pek çoğunun yönetiminde bulunmuştur. Adayımız evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 20: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. HASAN TERZİ DİSİPLİN KURULU ADAYI 1971’de Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini değişik il ve ilçelerde tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. Askerlik ve stajerlikten sonra Konya Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlığa başlamıştır. Yaklaşık 13 yıldır fiilen avukatlık yapmaktadır. Bir dönem Baro Denetleme Kurulu üyeliği de yapan adayımız evli ve üç çocuk babasıdır.

Slide 21: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. MUHAMMED İKBAL KAVALCI DİSİPLİN KURULU ADAYI 1980 yılında Konya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini genel ilköğretim kurumlarında, liseyi Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde tamamladı. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Üniversitede okurken bir dönem sağlık memurluğu yaptı. Mezun olduktan sonra stajını tamamlayıp, serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Adayımız evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 22: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI Av. Mehmet Yavaş DENETLEME KURULU ADAYLARI Av. Ahmet Faik Kara Av. İbrahim Bakım

Slide 23: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. MEHMET YAVAŞ DENETLEME KURULU ADAYI 1975’te Beyşehir’de doğdu. İlk öğrenimini Yenidoğan’da,orta ve lise öğrenimini Beyşehir İmam Hatip Lisesinde , yükseköğrenimini Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. 1999 yılında hukuk fakültesinden mezun olup avukatlık stajını da tamamlayarak Konya Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlığa başladı. Sivil toplum örgütlerinden YENDER’de yönetim kurulu başkanlığı, BEYİMDER’de yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Adayımız evli ve üç çocuk babasıdır.

Slide 24: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. AHMET FAİK KARA DENETLEME KURULU ADAYI 1960’da Cihanbeyli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimlerini tamamladıktan sonra 1978 yılında Gazi Lisesinden mezun oldu ve Konya Belediyesinde çalışmaya başladı. Bir müddet Hizmet-İş sendikasında yöneticilik dahil değişik görevlerde bulundu. 1996 yılında emekli oldu. Çalışmakta iken üniversite sınavına girerek Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve buradan 2000 yılında mezun oldu. Stajını tamamladıktan sonra serbest avukatlığa başladı. Adayımız evli ve 3 çocuk babasıdır.

Slide 25: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. İBRAHİM BAKIM DENETLEME KURULU ADAYI 1976 yılında Aksaray’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Gazi Lisesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2001’de bitirdikten sonra avukatlık stajını tamamlayarak serbest avukatlığa başladı ve yaklaşık 8 yıldır fiilen avukatlık yapmaktadır. Selçuk Üniversitesi Kamu Hukuku Dalında yüksek lisans yapmakta olan adayımız evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 26: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI Av. F. Fazıl Yöney TBB DELEGE ADAYLARI Av. Hasip Şenalp Av. Esat Ölçer Av. Süleyman Boyalı Av. Orhan Dür Av. Mustafa Atılgan

Slide 27: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. FERİDUN FAZIL YÖNEY TBB DELEGE ADAYI 1947 yılında Konya da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. 1968 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1971 yılından itibaren Konya barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. 8 dönem Baro Disiplin Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, 1980 sonrası ise 3 yıl yönetim kurulu sayman üyeliği ve 5 dönemdir de Türkiye Barolar Birliği delegesi olarak görev yapmaktadır.

Slide 28: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. M. HASİP ŞENALP TBB DELEGE ADAYI 1947 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu ve sonrasında serbest avukatlığa başladı. Avukatlığın yanı sıra Edebiyat ve Fransızca öğretmenliği yapmış, Selçuk Üniversitesinin değişik fakültelerinde İş ve İmar Hukuku ile Ekonomi dersleri vermiştir. 2004-2006 yıllarında Konya Baro Başkanlığı yapmış, bundan sonrada T.B.B delegeliği görevinde bulunmuştur. Adayımız evli ve ve ikisi hukukçu,üç çocuk babasıdır.

Slide 29: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. ESAT ÖLÇER TBB DELEGE ADAYI 1947 yılında Konya da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. 1972 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Stajını tamamladıktan sonra Konya barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaya başladı. 1996 yılından itibaren Baro Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Adayımız evli ve iki çocuk babasıdır.

Slide 30: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. MUSTAFA ATILGAN TBB DELEGE ADAYI 1962’de Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1983 yılında mezun oldu. 1988 yılından beri serbest avukat olarak çalışmaktadır. Adayımız halen TBB delegesi olup evli ve 4 çocuk babasıdır.

Slide 31: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. SÜLEYMAN BOYALI TBB DELEGE ADAYI 1956’da Konya’da doğdu. İlk, orta ve Lise öğrenimini Konya’da tamamladı. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1999 - 2004 yılları arasında Karatay Belediyesi Meclis üyeliği, Başkan vekilliği, 2005 - 2009 yılları arasında Meram Belediyesinde meclis üyeliği yaptı. TİMAV ’ın kuruculuğu ve ilk dönem yönetim kurulu üyeliğini yaptı. İki dönem de Vakıf Genel Başkanlığını yürüttü.1985 yılından beri serbest avukat olarak çalışan adayımız, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Slide 32: 

BİRLİK GRUBU ADAYLARI AV. ORHAN DÜR TBB DELEGE ADAYI 1967’de Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. 1987 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Selçuk Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. 1988 yılından itibaren Konya barosuna bağlı olarak serbest avukat olarak görev yapmaktadır.

authorStream Live Help