ASELSANDAKSIRZLD[1][1][1].(1)

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Slide 1: 

A.B.D. ASELSANDAKİ SIR ÇÖZÜLDÜ.

Slide 2: 

Hatırlarsanız, geçtiğimiz yıl 3 Aselsan mühendisi ölmüştü. İntihar denmişti. Yazılı ve görsel basının peşine düşmediği, araştırmadığı ancak insanların e-mail yoluyla birbirlerine duyurduğu bu yazıyı sizinle paylaşmak istedik .

Slide 3: 

Bundan birkaç yıl öncesine kadar, F-16 üretim merkezi TAI de uçakların, dost-düşman tanımlaması nı yapan elektronik sistemi, bir tek Türk mühendisin dahi giremediği bir bölümde üretiliyordu.

Slide 4: 

Bu sistem Türk F-16 sının bir uçak ile karşılaştığında karşıdakinin dost mu düşman mı olduğunu pilota iletiyordu. Yanlız burada bir sorun vardı.

Slide 5: 

Bir Türk F-16 sı stratejik kadim dostlarımızdan (!) ABD, İngiliz veya Yunan uçaklarından biri ile karşılaştığında onları DOST görüyordu. Bu da bir savaş halinde bu kadim dostlarımızın bizi sinek gibi avlayabilmesi anlamını taşıyordu.

Slide 6: 

Aselsan mühendisleri, 6 ay gibi kısa bir sürede, ABD tarafından bize güdülen bu uçak tanıma sisteminin hakimiyetini, lehimize çevirmeyi başardı. ABD nin, yıllarca çalışarak kurduğu tezgah, DAHİ TÜRK MÜHENDİSLERİ tarafından kısa bir zamanda bertaraf edilmişti.

Slide 7: 

Peki DAHİ MÜHENDİSLERİMİZ şimdi ne ile uğraşıyorlardı? Kadim dostumuz (!) ABD, sadece uçak tanıma sistemi ni elde tutma kozunu, elinde bulundurmuyordu. Bundan daha vahim ve önemli kozu vardı.!

Slide 8: 

ABD, herhangi bir savaş veya askeri operasyon sırasında, ABD tarafından satılmış veya modernize edilmiş elektronik sisteme sahip uçak, helikopter, tank, zırhlı birlikler, izleme sistemleri gibi hayati araçları

Slide 9: 

UYDUSUNDAN VERDİĞİ BİR EMİR İLE SAF DIŞI BIRAKABİLİYOR.! A.B.D.

Slide 10: 

Yani, kendi yaptığı bu elektronik sistemler istendiği anda uzaktan kumanda misali uydulardan kontrol edilebiliyor. Bu, Türk Ordusu' nun savaş başlamadan yenilgisi anlamına geliyor.

Slide 11: 

İşte 3 DAHİ MÜHENDİS' in katlinin nedeni :

Slide 12: 

Aselsan mühendisleri, uçak tanıma sistemlerinin, MİLLİLEŞTİRİLMESİ konusundaki başarısından sonra benzer bir başarıyı, ABD güdümlü elektronik sistemlerin kontrol dışı bırakılması, uydu müdahalesini bertaraf edecek yeni elektronik sistemlerin geliştirilerek, silahlı gücümüzün MİLLİLEŞTİRİLMESİ için çalışıyorlardı.

Slide 13: 

Bunlardan 3 gencimiz, kadim dostumuz tarafından ŞEHİD edildi. Dostumuz bu sistemi, EŞREF BİTLİS PAŞA' nın ŞEHİD edilmesinde, içinde bulunduğu uçak da kullanmıştı.

Slide 14: 

Uyumaya devam etmek isteyenler, UYUMAYA DEVAM EDİN.! A.B.D

Slide 15: 

UYUMAYA DEVAM EDİN.! A.B.D

Slide 16: 

UYUMAYA DEVAM EDİN.! A.B.D

Slide 17: 

-BEN UYUMUYORUM.! DEYİP, HEMEN KORUNMA KALKANINIZI AÇMAYIN.! -ÇEVREMİZİ DE UYANDIRMADIĞIMIZ SÜRECE, HEP BİRLİKDE UYUYORUZ DEMEKTİR. !

Slide 18: 

HEP BİRLİKTE, EL ELE. T.S.K.

authorStream Live Help