Презентация Microsoft Office PowerPoint

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Сполучені Штати Америки:

Сполучені Штати Америки Робота учнів 10 класу Ребця Миколи Богданова Ігоря Сокальскої Жани Гапона Сергія Керівник. Кривоносова Н. Ф.

Сполучені Штати Америки:

Сполучені Штати Америки Девіз: англ. In God We Trust Ми віримо в Бога Гімн: The Star-Spangled Banner Зоряно-смугастий стяг

Прапор США Полотнище прапора складається з 13 червоних і білих горизонтальних смуг (7 червоних і 6 білих). У лівому верхньому куті прапора розташований синій прямокутник з білими п'ятикутними зірками, кількість яких дорівнює кількості штатів — 50. Остання зірка була внесена до прапору в 1960 році, взв'язку з отриманням Гаваями статусу штату. 13 смуг означають 13 колишніх колоній, які відповідно до Декларації незалежності США, ухваленої 4 липня 1776 року 2-м Континентальним конгресом представників англійських колоній у Північній Америці, об'єдналися й утворили Сполучені Штати Америки (Вірджинія, Делавер, Джорджія, Массачусетс, Меріленд, Нью-Гемпшир, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Пенсильванія, Род-Айленд, Коннектикут, Південна і Північна Кароліна).:

Прапор США Полотнище прапора складається з 13 червоних і білих горизонтальних смуг (7 червоних і 6 білих). У лівому верхньому куті прапора розташований синій прямокутник з білими п'ятикутними зірками, кількість яких дорівнює кількості штатів — 50. Остання зірка була внесена до прапору в 1960 році, взв'язку з отриманням Гаваями статусу штату. 13 смуг означають 13 колишніх колоній, які відповідно до Декларації незалежності США, ухваленої 4 липня 1776 року 2-м Континентальним конгресом представників англійських колоній у Північній Америці, об'єдналися й утворили Сполучені Штати Америки (Вірджинія, Делавер, Джорджія, Массачусетс, Меріленд, Нью-Гемпшир, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Пенсильванія, Род-Айленд, Коннектикут, Південна і Північна Кароліна).

Титульна сторона герба США:

Титульна сторона герба США Зображений білоголовий орлан з розпростертими крилами , який тримає у лапах маслинову гілку з 13 листями і 13 оливами та 13 стрілами.Це символізує мир та війну : "США прагнуть миру, але завжди готові до війни ". Голова орлана традиційно повернена до оливкових віток . У дзьобі орлан тримає стрічку з написом : " E pluribus unum ", що в перекладі з латинської означає : "З багатьох один" ( це символічно вказує на те, що багато американських штатів утворюють одну країну , багато народів - одну націю ). Над його головою розташована розетка з 13 (за кількістю перших штатів ) п'ятикутними зірками , які усі разом утворюють зірку Давида. В перших проектах форму сузір'я у верхній частині герба не вказували , тому зірки розміщувались хаотично. У сучасному вигляді це сузір'я з'являється лише в першій половині ХІХ століття . На грудях орлана — щит розфарбований в кольори державного прапора, лише з двома відмінностями . Перша - на блакитному фоні немає зірок . Друга - більшість смуг білі , а не червоні , як на американському прапорі . Всього цих смуг є 13, знову ж таки за кількістю перших штатів .

Зворотно сторона герба США:

Зворотно сторона герба США На зворотному боці печатки зображена незавершена піраміда , вершину якої вінчає око в трикутнику . Вона складається з тринадцяти рівнів , що традиційно символізують 13 штатів , які спочатку входили до складу США: Массачусетс, Коннектікут , Род-Айленд, Нью-Гемпшир , Нью-Йорк, Нью-Джерсі , Пенсільванія , Делавер , Вірджинія , Меріленд , Північна Кароліна , Південна Кароліна , Джорджія . На першому рівні нанесена дата 1776 римськими цифрами — MDCCLXXVI. Око на вершині піраміди є «Оком Провидіння »; воно випромінює славу та шляхетність . Над ним розташований напис « Annuit Coeptis », що означає « воно прихильне до наших починів ». Напис розташований на свиті під пірамідою оголошує « Novus Ordo Seclorum » — « Новий порядок на віки ». Ця фраза взята з Вергілія .

Історія:

Історія Сполучені Штати Америки були утворені в 1776 році при об'єднанні тринадцяти британських колоній , що оголосили про свою незалежність . Війна за незалежність продовжувалася до 1783 року і закінчилася перемогою колоністів . У 1787 році була прийнята Конституція США, а в 1791 — Білль про права, який істотно обмежив повноваження уряду відносно громадян . У 1860-х роках суперечності між рабовласницькими південними і промисловими північними штатами привели до початку чотирилітньої громадянської війни . Перемога північних штатів врятувала країну від розколу і привела до повсюдної заборони рабства в США. На початку XX століття США стали місцем перебування світової фінансової еліти , яка перебралася сюди з лондонського сіті . Сполучені Штати стали провідною світовою державою. Після Першої світової війни Сполучені Штати остаточно відмовилися від політики ізоляціонізму і стали грати активну роль в світовій політиці . У 1945 році США вийшли з Другої світової війни першою ядерною державою і вступили в глобальне протистояння з Радянським Союзом, що тривало до краху СРСР в кінці 1980-х років . США є засновниками ООН і мають постійне місце в Раді Безпеки ООН, засновниками Північноатлантичного альянсу. США володіють найбільшою в світі економікою ($14,2 трлн ), могутніми збройними силами, зокрема найбільшим військово-морським флотом, США мають в своєму розпорядженні перший по сукупній потужності ядерний потенціал на Землі .[1]

Форма правління і державний устрій:

Форма правління і державний устрій Сполучені Штати Америки (США) (традиційно скорочення читається як [се-ше-а́]; у північноамериканських українців також поширена назва З'єднані Стейти Америки (ЗСА)) (англ. United States of America, USA) — держава в Північній Америці, що складається з 50 штатів: Аляски, Гаваїв і 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою. Крім того, виділено федеральний (столичний) округ Колумбія. Володіння США: Віргінські о-ви у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам та інші острови в Океанії. Площа країни 9629,09 тис. км2. Населення 309 млн чол. (оцінка 2010). Столиця – Вашингтон. Офіційна мова – англійська (де-факто), юридично офіційної мови немає. Грошова одиниця – американський долар. США - федеративна конституційна республіка, в якій владні повноваження розподіляються між федеральним урядом і урядами 50 штатів. Штати: Айдахо, Айова, Алабама, Аляска, Аризона, Арканзас, Вайомінг, Вашингтон, Вермонт, Вірджинія, Вісконсін, Гаваї, Джорджія, Делавер, Західна Вірджинія, Іллінойс, Індіана, Каліфорнія, Канзас, Кентуккі, Колорадо, Коннектикут, Луїзіана, Массачусетс, Міннесота, Міссісіпі, Міссурі, Мічиган, Монтана, Мен, Меріленд, Небраска, Невада, Нью-Гемпшир, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Нью-Мексико, Огайо, Оклахома, Орегон, Пенсільванія, Род-Айленд, Північна Дакота, Північна Кароліна, Теннессі, Техас, Флорида, Південна Дакота, Південна Кароліна, Юта. Виконавча, законодавча і судова влади — представлені відповідно Президентом, Конгресом і Верховним Судом. Кожен із 50 штатів має свою конституцію, систему органів влади і управління.

Адміністративний поділ:

Адміністративний поділ США — федеративна республіка . В адміністративному відношенні територія країни ділиться на 50 штатів ( state) і один федеральний округ Колумбія . Початково до складу федерації входило 13 штатів : Нью-Гемпшир , Массачусетс, Род-Айленд, Коннектикут, Нью-Йорк, Нью-Джерсі , Пенсільванія , Делавер , Меріленд , Вірджинія , Південна Кароліна , Північна Кароліна , Джорджія . Останніми територіями , що отримали статус штату в 1959 році стали Аляска і Гаваї . Штати групуються в 9 регіонів : Нова Англія : Мен, Нью-Гемпшир , Вермонт, Массачусетс, Род-Айленд, Коннектикут; Середньо-Атлантичні штати : Нью-Йорк, Нью-Джерсі , Пенсільванія ; Північно-Східний Центр: Огайо, Індіана , Іллінойс , Мічіган , Вісконсін ; Північно-Західний Центр: Міннесота , Айова, Міссурі , Південна Дакота, Північна Дакота, Небраска, Канзас; Південно-Атлантичні штати : Делавер , Меріленд , федеральний округ Колумбія , Вірджинія , Західна Вірджинія , Північна Кароліна , Південна Кароліна , Джорджія , Флорида; Південно-Східний Центр: Кентуккі , Теннессі , Алабама, Міссісіпі ; Південно-Західний Центр: Арканзас, Луїзіана , Оклахома, Техас; Гірські штати : Монтана , Айдахо, Вайомінг , Колорадо, Нью-Мексико, Аризона, Юта, Невада; Тихоокеанські штати : Вашингтон, Орегон, Каліфорнія , Аляска, Гаваї . Кожний штат підрозділяється на округи ( всього 3041), які традиційно називають графствами (в штаті Луїзіана — парафіями ). Самі округи діляться на муніципалітети ( всього 19 078) і тауншіпи ( всього 16 734). Перші здійснюють місцеве самоуправління в містах , другі — в сільській місцевості ( в Новій Англії обидві одиниці називають тауни ).

Географічне розташування:

Географічне розташування Країна розташована в центральній частині Північної Америки. Територія становить близько 9 373 тисячі квадратних кілометрів. Населення — 281 421 906 осіб (на 1 квітня 2000 р.). Столиця — місто Вашингтон ( Washington), округ Колумбія. Сполучені Штати Америки складаються з трьох основних частин: Континентальні США (англ. Continental USA) — межують на півночі з Канадою, на півдні — з Мексикою, на заході омиваються Тихим океаном, на сході — Атлантичним океаном. Аляска (англ. Alaska — півострів у північно-західній частині Північної Америки. Гаваї (англ. Hawaii) — архіпелаг у Тихому океані напівдорозі між США та Австралією. Найбільші міста США (станом на 2000 рік): Нью-Йорк - 8,008 млн. жителів. Лос-Анжелес (Каліфорнія) - 3,695 млн, Чикаго (Іллінойс) - 2,896 млн, Х'юстон (Техас) - 1,954 млн, Філадельфія (Пенсільванія) - 1,518 млн, Фенікс (Аризона) - 1,321 млн, Сан-Дієго (Каліфорнія) - 1,223 млн, Даллас (Техас) - 1,189 млн, Сан-Антоніо (Техас) - 1,144 млн, Детройт (Мічиган) - 0,951 млн.

Рельєф:

Рельєф Атлантичне узбережжя — переважно представлено низовиною . Тихоокеанське узбережжя — переважно гористе . Приблизно половина території Сполучених Штатів Америки вкрита горами і плато. Гірські хребти — представлені від тропіків Гаваїв до Полярного кола Аляски, простягаються паралельно східного й західного узбереж . Скелясті гори — вододіл річок , які течуть у Тихий океан і в Мексиканську затоку Атлантичного океану.

Природа:

Природа Оскільки країна розташована на великій території , в ній представлені практично всі кліматичні зони — від арктичного клімату на півночі Аляски до тропічного в штаті Гаваї і на півдні Флориди . Надра багаті запасами різних природних копалин , зокрема — кам'яне і буре вугілля , залізна і марганцева руда. Кордільери , плато Колорадо, Великі рівнини і Примексиканська низовина володіють родовищами мідних , цинкових , свинцевих , срібних , хромітових , ванадієвих , вольфрамових , молібденових , титанових , поліметалічних , уранових , ртутних руд, золота, сірки , фосфатів і іншої хімічної сировини . Схили Кордільер покриті густими хвойними лісами , Аппалачей — лісами з широколиствених порід ; прерій майже не залишилося . На півночі Аляски поширена тундрова рослинність . Річки , що утворили глибокі каньйони , впадають в Тихий океан. Міссісіпі ( з притокою Міссурі ) — одна з найдовших річкових систем планети — протягнулася на 6420 км. На межі з Канадою розташовані Великі озера — Верхнє , Гурон, Мічиган , Ері , Онтаріо .

На Алясці:

На Алясці

Річки і озера:

Річки і озера Найбільшими річками є: Гудзон Міссісіпі Міссурі Колорадо Колумбія Снейк Ріо-Гранде Огайо

Клімат:

Клімат Клімат континентальних Сполучених Штатів Америки є переважно помірним, на Гаваях — м'яким з найбільшою кількістю опадів у світі, а на Алясці — суворим і холодним з постійним сніговим покривом.

Населення:

Населення Перші люди (індіанські племена, що мігрували з Сибіру на Аляску) заселили територію США близько 10 тисяч років назад, а їхні нащадки залишалися переважаючим етнічним компонентом до кінця XVII століття. Сучасне населення США, проте, значно менше відображає генетичну спадщину корінних жителів, оскільки в основній своїй масі сучасні жителі — нащадки відносно недавніх ( XVII—XX століть) переселенців з Європи (переважно Західної) і Африки. Необхідно відзначити, що повне право називатися американцями отримують лише діти іммігрантів, що народилися в США. У країні зберігається чітке розділення на іноземців і уродженців, між якими є значна культурно-мовна дистанція. Цією відмінністю, проте, внутрішнє ділення обмежується. Американці США — різнорідна, гетерогенна нація з конфліктним расовим складом. Домінуючою в усіх відношеннях і регіонах (окрім штату Гаваї) в даний час є європеоїдна раса — вихідці зі Великобританія, Німеччини, Ірландії і інших європейських країн. Далі виділяються афроамериканці, латиноамериканці, азіати, індійці та інші, на яких доводиться понад третина населення. Динаміка чисельності населення на 2010 - 309,1 млн чол.

Корінний гаваєць:

Корінний гаваєць

Релігія:

Релігія Протестанти становлять 57% населення країни; у південних штатах - 74%, у середньо-західних - 63%. Переважна більшість чорних американців - протестанти (82%). Найбільшим напрямком протестантизму в США є баптизм (20% населення). Католицизм сповідують 28% населення США. Переважно це нащадки вихідців з католицьких країн Європи, а також іспаномовні іммігранти, приплив яких з країн Латинської Америки особливо посилився останнім часом. Іудаїзм сповідує близько 2% населення. Особливістю американського іудаїзму є перевага неортодоксальних модерністських форм іудаїзму - "реформізму", "реконструкціонізму" і "консерватизму". Останнім часом у США спостерігається проникнення різних східних релігій, особливо мусульманства. Мусульманство приходить з іммігрантами і поширюється серед частини чорного населення США. Є також громади різних напрямків буддизму, індуїзму, синкхізму. Буддистські та індуїстські течії набули значного поширення серед американської інтелігенції.

Промисловість:

Промисловість США є найбільшим у світі продуцентом електроенергії . У структурі виробництва електроенергії найбільший відсоток припадає на теплові - 68,6 % і гідроелектростанції - 20,2 %. Особливу роль відіграють атомні електростанції . Перший атомний реактор у США і в світі збудовано в 1942 р. в Чикаго. Потужності АЕС становлять 32,5% світових потужностей атомних електростанцій . У перспективі атомні електростанції , за національною програмою США, повинні виробити близько чверті електроенергії країни . Зараз у США діє близько 80 АЕС, є в Новій Англії - високоурбанізованому промисловорозвиненому , але бідному на енергоресурси , штаті . Більшість гідроелектростанцій знаходяться на ріках Колорадо, Колумбія , Теннессі , на Ніагарському водоспаді . Металургійна промисловість США базується на великих запасах залізних руд в районі озера Верхнє і коксівного вугілля Аппалачського басейну . Використовуються також імпортні руди , що доставляються з Канади , Венесуели , Бразилії . Чорна металургія США зосереджена на північному сході країни , в районах розташування коксівного вугілля і залягання залізних руд. Основний металургійний район країни - Приозерний . У кольоровій металургії США важливе місце займас виплавка алюмінію , в тому числі із брухту (перше місце у світі ). Заводи повного циклу працюють в районах забезпечених дешевою енергією - на ГЕС рік Колумбія і Теннессі . США займають також перше місце за виробництвом олова, друге - свинцю . США також володіють найбільш розвиненою нафтопереробною промисловістю . Нафтопереробні заводи наближені до основних районів споживання нафтопродуктів - промислових вузлів Північного Сходу, портових центрів , де переробляється імпортна нафта , вздовж трансмагістральних нафтопроводів .

Slide 19:

Хімічна промисловість - одна із провідних галузей промисловості США. Сучасна структура хімічної промисловості спрямована на виробництво полімерних матеріалів (синтетичного каучуку, хімічних волокон, пластмас і синтетичних смол), більшість із яких синтезується на базі нафтохімічної сировини. Потужні підприємства хімічної промисловості функціонують у Лос-Анджелесі, Сан-Франциско. Заводи, що виробляють хімічні добрива, розміщені по всій території США. Серед галузей легкої промисловості США найбільш розвинені текстильна і шкіряно-взуттєва. Сьогодні помітно зросла частка тканин, що виробляються на основі штучних і синтетичних волокон, а також комбінованих тканин, тоді як виробництво вовняних тканин скорочується. Харчова промисловість розосереджена на всій території США. До важливих галузей харчової промисловості США відносяться м'ясна, молочна, консервна, борошномельна, а також виробництво алкогольних безалкогольних напоїв. Значними центрами харчової промисловості є великі міста. США експортують на світовий ринок тютюн і цигарки, виробляючи понад 13% їх світового виробництва.

Slide 20:

Машинобудування є провідною галуззю промисловості США, воно виробляє майже 40 % промислової продукції. У США є десятки тисяч машинобудівних підприємств і тисячі фірм, але контроль над виробництвом мають тільки 500 з них. Найбільшими є автомобільні монополії "Дженерал моторз" і "Форд моторз". США, поряд з Німеччиною і Японією, мають повну номенклатуру машинобудівного виробництва. Саме в Детройті виник перший (в XIX сг.) найбільший світовий осередок автомобільної промисловості. Це місто є столицею автомобілебудування США. Тут складається понад 3 млн. автомобілів щороку. Великими сучасними центрами автомобілебудування є також Нью-Йорк, Сент-Луїс, Канзас-Сіті, Флінт, Атланта, Лос-Анджелес, Ленсігтон, Лансінг, Даллас-Форт-Уейн, Джейнсвілл, Балтимор та ін. (друге місце у світі). Другою не менш важливою галуззю машинобудування США є авіаракетокосмічна промисловість, центри якої розмішуються у Тихоокеанських штатах (Каліфорнія, Вашингтон). У центральній частині країни до важливих центрів відносяться Сент-Луїс, Колумбус, а на північному сході - Нью-Йорк, Бостон, Гартфорт (центр виробництва авіадвигунів). Великою корпорацією, що домінує в авіа-бізнесі, є "Боїнг" (м. Сіетл). Підприємства електротехнічної і електронної промисловості сформувалися у великих міських агломераціях півночі і північного сходу США - Чикаго, Нью-Йорку, де зосереджувався наймогутніший науково-технічний потенціал держави, а також в районі Лос-Анджелеса, Далласа, Х'юстона, Нового Орлеану. США утримують лідерство за виробництвом комп'ютерів, випускаючи більше половини всіх ЕОМ світу.

Сільське господарство:

Сільське господарство У США розвинене зернове господарство, вирощування кормових і технічних культур, овочівництво і садівництво. Цьому сприяють не лише помірний і субтропічний клімат, родючі грунти, рівнинний рельєф центральних, частково східних і західних районів, а в першу чергу підприємливість американських фермерів. Для США характерне поясне розміщення сільськогосподарських культур. Вздовж кордону з Канадою, від озера Верхнє до Кордильєр, проходить пшеничний пояс. Південніше від нього, між Великими озерами і рікою Огайо на сході, через міста Сент-Луїс і Канзас-Сіті на півдні і до Кордильєр простягається кукурудзяно-соєвий пояс. Середньоатлантичне узбережжя, середні і південні Аппалачі та рівнини, що до них прилягають — це колишній тютюновий пояс. Півострів Флориду і узбережжя Мексиканської затоки займає бавовняний пояс. Передгір'я Кордильєр використовуються як пасовища. США виробляють понад 16% зерна у світу. Такий високий приріст відбувся за рахунок підвищення врожайності культур. У структурі валового збору зернових найвагоміше значення мають кукурудза (1-е місце в світі) і пшениця (3-є місце). Плантації цукрової тростини поширені на Флориді, в Луїзіані, а також на Гавайських островах (за масою збору тростини США займають дев’яте місце у світі). Цукровий буряк вирощують в Каліфорнії, Айдахо, Північній Дакоті і Міннесоті. За врожайністю цієї культури США займають третє місце у світі після Франції і Німеччини.

Одна з ферм штату Ілліноіс:

Одна з ферм штату Ілліноіс

Slide 23:

Овочівництво, картоплярство і садівництво переважно зосереджені у західній частині США, особливо в Каліфорнії. Тут, у районі субтропічного клімату, вирощують помідори, цитрусові, виноград, фрукти і овочі. Другим районом садівництва і овочівництва є Флорида. Садівництво також розвивається у помірному поясі - на узбережжі Великих озер, в промисловій зоні. Посіви картоплі переважають у штатах Айдахо і Вашингтон. Тваринництво США має м'ясний напрямок, орієнтуючись переважно на внутрішній ринок. За поголів'ям великої рогатої худоби США займають четверте місце у світі, а свиней - друге. У США інтенсивно розвивається птахівництво, особливо промислова відгодівля м'ясних курчат (бройлерів). Популярним серед американців є м'ясо індиків, яких вирощується щорічно близько 300 млн. шт. Окрасою американських прерій є коні, на гірських пасовищах Заходу утримують овець.

Транспорт:

Транспорт Розвинуті всі види сучасного тр-ту (залізничний, автомобільний, морський, внутрішній водний, повітряний і трубопровідний). Найбільші порти: Новий Орлеан, Хемптон-Родс, Нью-Йорк, Тампа, Мобіл, Лос-Анджелес, Балтімор. У середині 1990-х років на водні маршрути припадало 15% вантажоперевезень. Важкі і громіздкі вантажі (залізна руда, вугілля, зерно, нафтопродукти, пісок, гравій, цемент) часто доставляються водним шляхом. На залізничний транспорт в середині 1990-х років припадало 38% всіх вантажоперевезень і тільки 1% пасажирів. В перше десятиріччя ХХІ ст. планується збудувати високошвидкісні рейкові магістралі, які зв'яжуть найбільші мегаполіси східного узбережжя. Автомобільні вантажоперевезення в середині 1990-х років становили 28%. У той же час на повітряний транспорт припадала незначна частка вантажного товаропотоку (0,5%), але майже 20% пасажиро-перевезень. На частку транспорту припадає бл. 20% загального споживання енергії у країні і від 50% до 60% всього споживання рідкого палива.

Старовинний трамвай у Мемфісі:

Старовинний трамвай у Мемфісі

Традиційні лодки гавайців - каное:

Традиційні лодки гавайців - каное

Збройні сили:

Збройні сили На сьогоднішній день збройні сили США залишаються одними з найбільших в світі. Військовий бюджет США на 2010 рік склав 668 млрд доларів США. Збройні сили США включають армію (сухопутні війська), Військово-Повітряні Сили, Військово-морські сили, Корпус морської піхоти і Берегову охорону. За даними на квітень 2007 року, 1 426 700 чоловік проходили службу в регулярних частинах збройних сил і 1 458 500 чоловік в резервних формуваннях.

Зовнішньоекономічні операції:

Зовнішньоекономічні операції Основною формою зовнішньоекономічних операцій США є вивіз капіталу . Оборот підконтрольних американському капіталу зарубіжних підприємств перевищує 1,5 трлн. доларів , що у два рази більше експорту товарів зі США. Ввіз іноземного капіталу у США теж досяг великих розмірів . Він становить понад 100 млрд. доларів щорічно . Іноземці купують у США облігації , акції , землю, нерухомість . Іноземний капітал використовується для фінансування американської економіки . Важливою статтею зовнішньої торгівлі США є торгівля ліцензіями на право користування новими технологіями , дорогими машинами, інструментами , американськими методами управління і на прокат кінофільмів . Сфера зовнішньоекономічних інтересів країни торкається всього світу . Україну як незалежну державу США визнали 26 грудня 1991. Дипломатичні відносини встановлені 3 січня 1992. Експорт : м'ясо й м'ясні продукти , нафта й газ, нафтопродукти , кіно - і телепрограми , електронне й телекомунікаційне обладнання , фармацевтичні препарати , продукція машинобудування .

Міста:

Міста Найбільші міста - (за оцінкою Бюро перепису населення США станом на 1 липня 2008 р.) Нью-Йорк - 8,363,710 мешканців. Лос-Анджелес (Каліфорнія) - 3,833,995 мешканців. Чикаго (Іллінойс)- 2,853,114 мешканців. Х'юстон (Техас) - 2,242,193 мешканців. Фінікс (Аризона) - 1,567,924 мешканців. Філадельфія (Пенсільванія) - 1,447,395 мешканці. Сан-Антоніо (Техас) - 1,351,305 мешканці. Даллас (Техас) - 1,279,910 мешканців. Сан-Дієго (Каліфорнія) - 1,279,329 мешканець. Сан-Хосе (Каліфорнія) - 948,279 мешканців.

Мови:

Мови Найбагатомовніший штат — Каліфорнія (207 мов ). « Найодноманітніший » з усіх штатів — Вайомінг (56). У Нью-Йорку говорять 129 мовами , а в Лос-Анджелесі — 137. Фондом англійської мови США ( найвпливовішою неурядовою організацією , що займається питаннями лінгвістичної політики держави ) в березні 2005 року була опублікована доповідь « Багато мов — одна Америка», заснована на даних дослідження мов , які населення США використовує в повсякденному житті ( вдома , на роботі , на вулиці ). Згідно цій доповіді , найпоширеніша в США мова — англійська . Нею спілкуються 215,4 млн осіб з 293 млн., що проживають у США. Англійська мова не має офіційного державного статусу на всій території США. На законодавчому рівні вона затверджена як державна лише в 28 штатах і двох територіях ( Американські Віргінські острови і Пуерто-Ріко ). Іспанська мова є рідною для 28 млн жителів США (10,7 %). У першу десятку мов країни також входять французька (1 606 790), китайська (1 499 635), німецька (1 382 615), турецька ( близько 1 172 615), тагальська (1 224 240), в'єтнамська (1 009 625), італійська (1 008 370) і корейська (894 065). У штаті Гаваї англійська мова і гавайська мова мають статус офіційних [2]. Деякі острівні території також надають офіційне визнання мовам корінних жителів , разом з англійською мовою : Самоа і чаморро визнані , відповідно , на Самоа і Гуамі ; каролінська і чаморро визнані на Північних Маріанських островах; іспанська є офіційною мовою Пуерто-Ріко . У штаті Нью-Мексіко діє закон, який забезпечує вживання англійської і іспанської , в штаті Луїзіана — англійської і французької (при цьому жодна з мов не названа офіційною ).

Освіта:

Освіта США посідають перше місце серед розвинутих країн щодо частки молоді, яка здобуває вищу освіту. Середня освіта. Більшість шкіл у Сполучених Штатах є громадськими, хоча існують також приватні школи. Навчання у громадських школах безплатне. Кожен штат має свою систему шкіл для дітей, які проживають у ньому. Управління та організація діяльності цих шкіл покладається на уряд штату, шкільні районні ради і керівництво міст, де розташовані школи. Федеральний уряд, як правило, не має права визначати правила діяльності шкіл. Вища освіта. У США немає національної (федеральної) системи освіти, кожен з 50-ти штатів, а також деякі великі міста мають власний університет. (Федеральний уряд керує навчальними закладами, в яких готують професійні кадри для збройних сил - наприклад, Військово-морська академія США в Аннаполісі, Меріленд). Близько 25 відсотків усіх вузів США є приватними і знаходяться під управлінням релігійних організацій. Більшість з них відкриті для студентів різних віросповідань, але в деяких релігійних навчальних закладах всі студенти повинні відвідувати релігійні обряди. Також існують приватні заклади, які не пов'язані з релігією. Як громадські, так і приватні вузи залежать від 3 джерел доходів: плата за навчання, благодійництво (пожертвування заможних людей) та державне фінансування. Благодійницькі фонди окремих університетів дуже великі: у Гарвардському, Прінстонському і Єльському університетах доходи перевищують мільярд доларів США. Більша частина грошей платників податків йде на фінансування громадських навчальних закладів. Усі вищі навчальні заклади США можна поділити на 4 категорії: 1. Університети, які можуть мати: - декілька коледжів, після закінчення яких студент отримує звання бакалавра; - один чи більше коледжів для тих, хто хотів би отримати звання магістра або доктора. 2. Інститути з чотирирічним навчанням - коледжі, більшість з яких не є частиною університетів. 3. Технічні навчальні заклади, де навчання триває від 6 місяців до чотирьох років, в яких дуже широке коло професій - від перукаря до бухгалтера і програміста. 4. Дворічні або громадські коледжі, в яких студенти можуть здобути багато професій або продовжити після цього навчання в чотирирічних коледжах чи університетах. У США існує чіткий поділ на більш або менш престижні навчальні заклади. Навчання в перших значно дорожче, але після закінчення випускник має переваги при працевлаштуванні і для подальшої кар'єри.

Музична культура:

Музична культура США відрізняються багатством традицій, жанрів і стилів, розвинутою мережею спеціальних інститутів, які організують і спрямовують музичне життя країни. Серед найважливіших тенденцій, що характеризують музичну культуру США наших днів, - посилення ознак регіональної самобутності нарівні зі збільшенням кількості загальнонаціональних явищ. Нині можна говорити про специфіку музичної культури ряду регіонів країни, серед яких особливо виділяється захід, насамперед - Каліфорнія.

Театр:

Театр Американський театр вступив у XX століття, маючи порівняно небагату історію власної сценічної культури. Його остаточне становлення відбулося в нинішньому столітті. Розвитку національного театру значно перешкоджали впливові пуританські традиції, які існували в країні.

Спорт:

Спорт Америка - країна спортивна. Спортом займаються не лише в спеціально відведених для цього місцях: любителів бігу, наприклад, можна зустріти практично скрізь. Постійна турбота про своє здоров'я стала складовою частиною американського способу життя, тому спортивні майданчики і басейни просто міцно укорінилися в їхній побут. Взагалі, більшість американців займаються спортом дуже активно. Найпопулярніші види спорту в США: бейсбол, американський футбол, баскетбол, плавання, теніс і легка атлетика.

Національні свята:

Національні свята В США святкують понад 50 знаменних дат історичного і релігійного характеру. Загальнонаціональні свята: 1 січня — Новий рік; 22 лютого — День народження Джорджа Вашингтона; 4 липня — День незалежності; 11 листопада — День ветеранів (День примирення); 25 грудня — Різдво. Загальнонаціональними (федеральними) святами також є День праці, що святкується в перший понеділок вересня і День подяки, що святкується в четвертий четвер листопада. Всі інші свята не є по суті загальнонаціональними, оскільки відмічаються не у всіх штатах.

Американська кухня:

Американська кухня Улюблені страви американців — овочеві та фруктові салати ( жоден сніданок , обід , вечеря не обходиться без них), м'ясо і птиця з овочевим гарніром , фруктові десерти . Після десерту американці люблять випити чашку кави , рідше — чай. Як мало популярні в Америці перші страви, настільки багато уживають вони різних напоїв . Дуже поширені кока-кола, пепсі-кола , імбирне пиво, кава , холодний несолодкий чай з лимоном і льодом , нарешті , традиційним став звичай пити воду з льодом перед їжею . В асортименті рибних холодних страв і закусок немає заливної чи копченої риби , рибних консервів , рідко зустрічаються рибні делікатеси . З перших страв американці надають перевагу супам-пюре, бульйонам або фруктовим супам. В якості других страв споживаються в основному яловичина , нежирна свинина, кури, індички . Усі м'ясні страви готуються негострими , спеції й соуси кожен кладе на свій смак вже на столі . Улюблені національні страви — ростбіф із кров'ю та стейк . Для гарнірів використовуються тільки овочі ( тушковані стручкові боби й квасоля , зелений горошок , кукурудза з вершками, спаржа, кольорова капуста, тощо ) й картопля ( відварна , смажена , тушкована ).

Slide 37:

Гамбургер Яблучний пиріг

Повсякденна їжа:

Повсякденна їжа Картопля фрі та смажена курка Хот-дог

Напій кока-кола та морозиво:

Напій кока-кола та морозиво

Визначні місця:

Визначні місця Статуя Свободи Капітолій - місце засідань Конгресу США

Slide 41:

Білий дім у Вашингтоні Статуя Авраама Лінкольна

Slide 42:

Фонтани в Атланті Долина смерті

Slide 43:

Бей Брідж у вечірніх вогнях Міст через Місісіпі

Національний парк Іосеміте:

Національний парк Іосеміте

authorStream Live Help