Вакуумні системи взяття крові

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

Софія Андріанова

Comments

Presentation Transcript

Дякую за увагу!:

Вакуумні системи забору крові Підготувала Студентка групи М-11 Андріанова Софія

Дякую за увагу!:

Актуальність Кров - це біохімічна рідина, що проходить через всі органи людини, її склад відразу ж змінюється при деяких вагомих змінах організму. Тому практично кожне відвідування терапевта або будь-якого іншого лікаря закінчується необхідністю здачі на аналіз крові.

Дякую за увагу!:

Історія вакуумних пробірок починається в 40-50-их рр . ХХ ст., коли американець Джозеф Дж. Клейнер за підтримки компанії « Becton Dickinson » розробив ї х під назвою « Евакутайнер », а згодом запатентував як « Вакутайнер ».

Дякую за увагу!:

Вакуумні пробірки – це довгасті тонкі порожні чаші у вигляді труби з заокругленим дном і спеціальною герметичною кришкою. Сучасні вакуумні пробірки для забору крові працюють за принципом дії об’ємного вакууму, в який абсолютно стерильно набирається необхідна і заздалегідь визначен а кількість крові . В комплекті до вакуумни х пробірк ок завжди йдуть медичний джгут , голки і утримувач .

Дякую за увагу!:

Однією з найпоширеніших є система забору крові «VACUETTE ».

Дякую за увагу!:

Розрізняються ємності за кольором кришки та кільця навколо неї. Колір кільця позначає наявність розділових компонентів (жовтий - гель, червоний - гранули) або призначення пробірок (білий - для дітей, чорний - для дорослих).

Дякую за увагу!:

Переваги: Узяття крові безпосередньо в пробірку (запобігає будь-якому контакту медика із кров ’ ю пацієнта); Швидкість узяття крові ( 5-10 секунд); Можливість узяти кров у дві або більше пробірки за дуже короткий проміжок часу без повторного введення голки у вену; Максимально точне дотримання співвідношення кров – коагулянт; Простота і надійність маркування та транспортування зразків; Можливість використання пробірок при роботі з автоматичними аналізаторами .

Дякую за увагу!:

Правила: Суворо дотримуйтесь порядку взяття крові та вдумливо підходьте до питання вибору пробірки для процедури. Пробірки для дослідження сироватки крові мають червону кришечку, для дослідження коагуляції – блакитну, для отримання плазми крові с гепарином зелену, а виявлення глюкози – сіру і т. д.

Дякую за увагу!:

Тільки-но кров почне надходити в пробірку, зніміть джгут. Переконайтеся, що пацієнт розтиснув кулак. Коли всі необхідні пробірки наповнені, прикладіть суху стерильну серветку до місця венепункції. Витягніть голку і зніміть її з голкотримача, застосовуючи спеціальний контейнер для використаних голок. Накладіть на руку стисну пов ’ язку чи бактерицидний пластир.

Дякую за увагу!:

Не можна струшувати пробірку; різке змішування може спричинити утворення піни і гемоліз !

Дякую за увагу!:

Ідентифікація пацієнта. Амбулаторний пацієнт: з’ясувати його ім’я і прізвище, домашню адресу і дату народження, номер амбулаторної карти ( порівняти цю інформацію з тією, що зазначена в направленні); Стаціонарний пацієнт: з’ясувати ті самі данні – якщо пацієнт притомний (порівняти з інформацією, що зазначена в направленні); Невстановлений пацієнт ( пацієнт непритомний чи з порушеною свідомістю): у приймальному відділенні такому пацієнту має бути надане певне тимчасове, але чітке визначення, доки його особистість не буде встановлено.

Дякую за увагу!:

Бесіда з пацієнтом передбачає завоювання довіри пацієнта. Потрібно пояснити йому, що хоч процедура взяття крові є часом дещо болючою, але вона короткочасна . Перевірка дотримання пацієнтом обмежень у їжі (з урахуванням приймання препаратів, призначених пацієнту). Для деяких досліджень слід брати кров натще. Для отримання правильних результатів аналізу необхідно переконатися в дотриманні цих обмежень.

Дякую за увагу!:

Матеріал.   Пробірки виготовлені з найбільш сучасних пластикових матеріалів, вони прозорі, легкі та не б’ються. В них зручніше транспортувати готові зразки та можна зменшити ризик та витрати пов’язані з пошкодженням, транспортуванням та утилізацією пробірок.

Дякую за увагу!:

Кольорове кодування кришок .   Кольорове кодування кришок відповідає міжнародним стандартам маркування пробірок для забору зразків крові . Колір кришки вказує на вид наповнювача пробірки .

Дякую за увагу!:

Об’єм .   Об’єм проби в пробірках забезпечується точно дозованим вакуумом, під дією якого кров поступає в пробірку під час венопункції Розмір .   Пробірки ВАКУЕТ виготовлені в двох основних розмірах : 13х75 мм та 13х100 мм. Це забезпечує сумісність з більшістю аналізаторів та центрифуг, що робить не обов’язковим використання вторинної пробірки . А це значно економить час та кошти .

Дякую за увагу!:

Наповнювачі.   В пробірках використовуються активатори згортання, розділяючі гелі, антикоагулянти та інші хімічні реагенти. В кожній пробірці знаходиться чітко визначена кількість реагенту для зазначеного в ній об’єму .

Дякую за увагу!:

Дякую за увагу!

authorStream Live Help