Хмельницький – місто в якому я живу

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Підготувала учениця 11-Б класу НВК №7 Ференс Ольга Олександрівна

Хмельницький – місто в якому я живу:

Хмельницький – місто в якому я живу

Мій Хмельницький – перлина Поділля:

Мій Хмельницький – перлина Поділля “ Я  люблю  тебе Хмельницький , душі моєї хміль Де  б  не була я  далеко  в моїм серці біль Я спішу до  тебе місто із чужих доріг Ти для  мене мій Хмельницький серцю оберіг » Н.Неземна

Герб міста Хмельницького:

Герб міста Хмельницького Уявляє собою гербовий щит з фігурою - три золоті (жовті) перехрещені стріли (середня - вістрям до низу, дві - під кутом 90 градусів - вістрями вгору) на синьому тлі. Герб міста Хмельницького затверджено рішенням Одинадцятої сесії міської Ради XXII скликання від 27 жовтня 1990 р. Було прийнято рішення відродити історичний герб Проскурова.

Прапор міста Хмельницького:

Прапор міста Хмельницького Прапор міста Хмельницького являє собою квадратне полотнище синього кольору. В центрі розміщено головний елемент міського герба (три схрещених стріли), оточений по колу 16-ма гострокутними рівновеликими трикутниками жовтого (золотого) кольору, що виступає, як стилізоване зображення сонця, давнього символу Подільського краю, в центрі якого знаходиться місто Хмельницький. Еталон прапора має розміри 100х100 см. Прапор міста Хмельницького затверджено рішенням Одинадцятої сесії міської Ради XXII скликання від 29 жовтня 1997 р. Автор проекту - В.М.Ільїнський, художник, голова обласного відділення Українського геральдичного товариства.

Історія мого міста:

Історія мого міста Адміністративний, економічний i культурний центр Хмельницької області. Вузол залізничних та автомобільних шляхів. Належить до категорії великих міст iз населениям 256 тис. мешканців (2006 р.). Площа міста 8600 га. Розташований у межах Подільської височини у центральній частині області на р. Південний Буг при впаданнi в нього р. Плоскої. Територія, на якій розташований Хмельницький, була заселена ще в давні часи. Дослідження виявили в околицях міста чима-ло археологічних пам'яток.

PowerPoint Presentation:

Місто Хмельницький має майже 600-річну історію і веде свій родовід від невеличкого поселення Плоскирів або Плоскирівці . Дата заснування міста не відома , а от, що стосується першої згадки , то достовірно можна стверджувати про існування Плоскирова ( Плоскировець ) вже у першій половині XV ст.

У роки королювання (1434—1444 рр.) Владислава ІІІ нова згадка — підтверджується право на володіння поселенням, яке вже названо як Ploskirow — Плоскирів. :

У роки королювання (1434—1444 рр.) Владислава ІІІ нова згадка — підтверджується право на володіння поселенням, яке вже названо як Ploskirow — Плоскирів. Владислав ІІІ Варнський

Місто було перейменоване в 1954 р. на честь великого гетьмана України Богдана Хмельницького.:

М істо було перейменоване в 1954 р. на честь великого гетьмана України Богдана Хмельницького. Провінційне містечко Проскурів перетворилося в красиве сучасне місто Хмельницький. Протягом лише повоєнного півстоліття його населення зросло більш ніж усемеро і складає 258 тисяч мешканців .М істо було перейменоване в 1954 р. на честь великого гетьмана України .

PowerPoint Presentation:

Хмельницький крізь роки

Вулиця Проскурівська:

Вулиця Проскурівська

У 1870 році введено в дію залізничну лінію Жмеринка — Проскурів — Волочиськ. На східній околиці міста побудовано залізничну станцію та вокзал.:

У 1870 році введено в дію залізничну лінію Жмеринка — Проскурів — Волочиськ . На східній околиці міста побудовано залізничну станцію та вокзал. Перший залізно дорожній вокзал Сучасний вокзал

PowerPoint Presentation:

Тут навчались наші бабусі і дідусі А це моя школа

Магазин Журавльової - перший гастроном в Проскурові, 1905 рік.:

Магазин Журавльової - перший гастроном в Проскурові, 1905 рік. Більшість сучасних хмельничан купують продукти на продуктовому ринку.

PowerPoint Presentation:

Будинок єврейського промисловця Берланда . Він був розташований на перехресті вулиць Свободи і Проскурівської . Під час війни там знаходився штаб НКВД. При відступленні віськ Червоної Армії , будинок було підірвано . Зараз на цьому місці стоїть пам’ятник жертвам репресій (Ангел скорботи )

Янгол спустився на вулицю Проскурівську восени 1997 р. - легкий, майже безтілесний, з тонким хрестом на плечі. Це - пам’ятник жертвам репресій. Він був першою роботою зовсім молодого скульптора Богдана Мазура - тоді ще студента Київської художньої академії. :

Янгол спустився на вулицю Проскурівську восени 1997 р. - легкий, майже безтілесний , з тонким хрестом на плечі . Це - пам’ятник жертвам репресій . Він був першою роботою зовсім молодого скульптора Богдана Мазура - тоді ще студента Київської художньої академії .

Перший банк під назвою Південно-російський :

Перший банк під назвою Південно-російський А зараз це художній музей, який розташований на вул. Володимирській

Стадіон Динамо в 1953 році.:

Стадіон Динамо в 1953 році. Сучасний стадіон “Поділля”

PowerPoint Presentation:

Кінотеатр імені Шевченка за радянських часів Сучасний вигляд

Будинок культури у 1960 році.:

Будинок культури у 1960 році. Він майже не змінився

В нашому місті історія поєднується з сучасністю :

В нашому місті історія поєднується з сучасністю

Областний музично-драматичний театр ім. Старицького :

Областний музично-драматичний театр ім . Старицького Раніше тут розташовувався театр Сучасна будова

PowerPoint Presentation:

Відреставрована давнина. Шедевр сучасної архітектури

Пам’ятники міста:

Пам’ятники міста

Пам’ятники Богдану Хмельницькому:

Пам’ятники Богдану Хмельницькому

Помиляються правителі - страждає народ Подолянам, які загинули в Афганістані та інших локальних конфліктах.:

Помиляються правителі - страждає народ Подолянам, які загинули в Афганістані та інших локальних конфліктах.

Пам’ятник Тарасу Шевченко:

Пам’ятник Тарасу Шевченко

Пам’ятник Барону Мюнхгаузену:

Пам’ятник Барону Мюнхгаузену

Хмельниччину назвають – Край здійснення бажань.:

Хмельниччину назвають – Край здійснення бажань. Хмельниччина - надзвичайно цікавий край, який завжди гостинно зустрічає туристів з усього світу .

Хмельницький - місто своєрідне. :

Хмельницький - місто своєрідне. В моєму місті дуже багато зелені (не доларів , а дерев).

Найкраще в моєму Хмельницькому - це його природа.:

Найкраще в моєму Хмельницькому - це його природа. Наступні фото з особистого архіву автора

Флора Хмельницького:

Флора Хмельницького

Флора:

Флора

Чудовий тваринний світ:

Чудовий тваринний світ

Я щаслива, бо живу в Хмельницькому:

Я щаслива, бо живу в Хмельницькому

authorStream Live Help