20 років НезалежностіУкраїни

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Підготувала учениця 9 – В класу Н В К № 7 м. Хмельницького Грабар Юлія:

Підготувала учениця 9 – В класу Н В К № 7 м. Хмельницького Грабар Юлія

PowerPoint Presentation:

20 рок ів Незалежності України. Багато чи мало?

Зміст :

Зміст Як все починалось Початок Незалежності Прийняття Незалежності України Гривня – національна валюта Конституція України Президенти Незалежної України Перші підсумки Сучасна Україна В Україні зростає рівень патріотизму Молода Україна В разі повторення референдуму … Майбутнє України

Як все починалось:

Як все починалось Декларація про державний суверенітет України — документ про проголошення державного суверенітету України. Прийнята Верховною Радою Української PCP 16 липня 1990 року. Значення Декларації для держави. По перше, це фактично була програма побудови незалежної держави. По-друге, Декларація надала поштовх і напрямок процесу утворення національних держав на теренах падаючої комуністичної імперії.

Початок Незалежності:

Київ, 24 серпня 1991 року. Позачергова сесія Верховної Ради України ХІІ скликання, на якій було прийнято Акт проголошення незалежності України. Київ, 24 серпня 1991 року. Під час мітингу та підняття національного жовто-блакитного прапора над куполом Верховної Ради України – Будівля ВРУ . Київ, 1 грудня 1991 року. Всенародний референдум та вибори Президента України. Київ, 5 грудня 1991 року. На сесії Верховної Ради України Леонід Кравчук приймає присягу на вірність народу України. Початок Незалежності

Прийняття Незалежності України:

24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України. За Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На геополітичній карті світу постала нова самостійна держава — Україна. Прийняття Незалежності України

Державний Прапор та Герб України:

Державний Прапор та Герб Укра ї ни Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. 28 січня 1992 року Верховна Рада України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни. 23 серпня 2004 року в Україні щорічно відмічають День державного прапора. Державний Герб України — герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гі́мном і Конституцією. Складається з Малого і Великого гербів. Наразі використовується лише Малий, що був затверджений 19 лютого 1992 року. Великий герб України існує у вигляді законопроекту.

Конституція України:

Конституція України Конституція України— основний закон держави Україна. Ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Ця Конституція діє і сьогодні. Депутати працювали над проектом, залишаючись в сесійному залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарі врахували зауваження Президента України, а також підтримали усі суперечливі статті проекту - про державні символи України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

Гривня – національна валюта:

Гривня – національна валюта Акт проголошення незалежності України відкрив дорогу для запровадження в нашій молодій державі повноцінної національної валюти. Такою валютою мала стати гривня. Грошова реформа в Україні стала надзвичайною подією для нашої держави, в результаті якої було створено один з невід'ємних атрибутів державності — національні гроші.. 25 серпня 1996 року в засобах масової інформації було оголошено Указ Президента України Леоніда Кучми «Про грошову реформу в Україні» Відповідно до Указу Президента України грошова реформа в нашій державі проводилася від 2 до 16 вересня 1996 року. У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян.

Президенти Незалежної України:

Президенти Незалежної України Віктор Ющенко — третій Президент України (2005 — 2010) Леонід Кравчук — перший Президент України після здобуття нею незалежності у 1991 році (1991—1994) Віктор Янукович — чинний президент України (з 25 лютого 2010). Леонід Кучма — другий президент України (19 липня 1994 — 23 січня 2005)

Перші підсумки :

Перші підсумки Для країни 20 років життя – термін невеликий. Проте, якщо на початку цього періоду лежить точка відліку, яка зафіксувала момент народження нової держави, то ж 20 років незалежності України – це слушний приві замислитися: звідки ми, власне, вийшли і куди прийшли. Негатив Через 20 років після проголошення незалежності, Україна не дотягує не лише до рівня сусідів, а й відчутно зменшила потенціал, який мала. Спрощення структури виробництва, експорту, зниження рівня кваліфікації і продуктивності праці, наростання розриву між багатими і бідними… Позитив Великим досягненням є збереження територіальної цілісності України. Безперечно, ще одним досягненням, без якого складно уявити будь-яку державу, – це введення національної валюти – гривні - у 1996 році. Також не можна заперечувати того факту, що попри всі негаразди, Україна повільно-повільно рухалася в демократичному напрямку. Усі чотири президенти - і Кравчук, і Кучма, і Ющенко, і Янукович - були обрані в демократичний спосіб. Тобто була вироблена процедура, напрацьоване базове законодавство. Окрім боротьби з корупцією, боротьби за права людини, за свободу слова та за свободу загалом, нам усім, суспільству в цілому, потрібне позитивне мислення. Воно спонукає до творення, а не до руйнування.

Сучасна Україна:

Сучасна Україна

В Україні зростає рівень патріотизму:

В Україні зростає рівень патріотизму "При цьому українці чітко розділяють поняття "держава" і "влада". Ставлення до держави і української державності позитивне. Ставлення ж до органів державної влади та її представників, у більшості випадків, негативне. Українці вважають, що політики зосередилися на особистому збагаченні і загрузли у боротьбі за владу", - заявив директор Інституту. Він також відзначив, що результати дослідження вселяють оптимізм. "Вони свідчать, що навіть у наш складний час, незважаючи на різні кризові явища, на різні соціальні катаклізми, більшість громадян України залишається оптимістами", - підкреслив директор інституту. Такі висновки зробив Київський інститут проблем управління імені Горшеніна на основі свого соціологічного проекту "Автопортрет України 2010". "Згідно з дослідженням, з року в рік зростає кількість українців, які з гордістю говорять про свою Батьківщину. Громадяни сприймають Україну як самодостатню, незалежну державу", - відзначив Бондаренко.

Молода Україна:

Молода Україна Згідно з результатами дослідження, 55,4% української молоді пишається тим, що живе в Україні. Про це свідачать результати дослідження Інституту Горшеніна за підсумками річної програми міжнародних досліджень "Студенти - образ майбутнього", проведених в 2010 - 2011 роках. Батьківщину з року в рік зростає. В жовтні 2009 року глави Міністерства у справах сім'ї, молоді і спорту, Міноборони, Мінкульта і Міносвіти затвердили Концепцію національно-патріотичного виховання молоді. Це перший подібний документ в Україні. Він передбачає виховання на основі героїчних прикладів українського народу, традицій гетьманства, козацтва, війська Української народної республіки, січових стрільців і повстанських армій.

В разі повторення референдуму …:

В разі повторення референдуму … Київським міжнародним інститутом соціології проводилось опитання на тему акту проголошення незалежності в разі повторення референдуму, що проводився в 1991 році. Респондентів попросили відповісти на запитання, якби референдум був сьогодні, як би вони проголосували. Результати опитування: 51,5% опитаних підтримали б акт про незалежність; 25,2% опитаних проголосували б проти акту проголошення незалежності; 12,5% опитаних не змогли відповісти; 10,6% опитаних не брали б участь у такому референдумі.

Майбутнє України :

Майбутнє України Ми, громадяни України, повинні любити і шанувати нашу Батьківщину. Кожна людина, доросла вона чи мала, може бути важливою для розвитку майбутнього України, а саме про прожити своє життя з гідністю, не порушуючи загальнолюдські моральні принципи добра, любові, чесності, справедливості та порядності. Нам потрібно вчитися творити добро на землі, нехай хоч і маленьке, старанно виконувати свої обов’язки, а найперший наш обов’язок – гарне навчання, тому що тільки освічена людина може бути корисною державі. Дуже гарно сказав Григорій Савич Сковорода про місце людини у розвитку суспільства: «Майбутнім ми маримо, а сучасним гордуємо: ми прагнемо до того, чого немає, і нехтуємо тим, що є, так, ніби, минуле може вернутися назад, або, напевно, мусить здійснитися сподіване». Сидіти і мріяти про краще можна, але у такому разі воно не настане. Не дивлячись на те, що відбувається зараз в Україні, я сподіваюсь, що майбутнє нашої держави буде створене кращими людьми.

Я вірю в Україну!:

Я вірю в українську долю. «Можеш вибирати друзів і дружину, Вибрати не можна тільки Батьківщину. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину.» Я вірю в Україну!

authorStream Live Help