Логіко-математичний розвиток дітей молодшого дошкільного віку

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

Логіко-математичний розвиток дітей

Comments

Presentation Transcript

Доповідь на тему: “Логіко-математичний розвиток дітей молодшого дошкільного віку”:

Доповідь на тему: “Логіко-математичний розвиток дітей молодшого дошкільного віку”

Термін “логіка” походить від давньогрецького слова “логос” , основні значення якого пов’язані з поняттями “мислення”(“мисль”, “думка”) і “мова”, “мовлення”(“слово).:

Термін “логіка” походить від давньогрецького слова “логос” , основні значення якого пов ’ язані з поняттями “мислення”(“мисль”, “думка”) і “мова”, “мовлення”(“слово).

Завдання вихователя не просто дати дітям знання, а й навчити малюків міркувати, грамотно обґрунтовувати свою позицію, самостійно приймати рішення, не уникати завдань із багатьма варіантами розв’язання. Одним із засобів введення дітей у світ логіко-математичних уявлень є дидактичні ігри та інтелектуальні ігри.:

Завдання вихователя не просто дати дітям знання, а й навчити малюків міркувати, грамотно обґрунтовувати свою позицію, самостійно приймати рішення, не уникати завдань із багатьма варіантами розв ’ язання. Одним із засобів введення дітей у світ логіко-математичних уявлень є дидактичні ігри та інтелектуальні ігри.

PowerPoint Presentation:

Цікавими для дошкільнят є ігри з кубиками-вкладишами, які сприяють розвиткові логічного мислення,уяві, дрібній моториці рук. Такі іграшки допомагають малюкові познайомитися і “подружитися” із геометричними фігурами, а також пізнавати їх у довколишніх предметах.

PowerPoint Presentation:

Дидактична гра “ Чарівний килимок” Ознайомлюючись з геометричними фігурами,діти порівнюють їх,сортують,досліджують ознаки. Можна запропонувати вихованцям скласти з геометричних фігур будиночок,машину тощо. У процесі гри діти закріплюють виділені ознаки, вправляються в описі фігур(величина,колір, форма)

PowerPoint Presentation:

Дидактична гра “Підбери за кольором” Діти закріплюють про геометричні фігури, вчаться упорядковувати та об ’ єднувати їх за певною ознакою (кольором, формою, величиною). Завдання: “Поклади в синій карманчик всі сині фігури”; “Поклади в червоний карманчик лише великі геометричні фігури”, сприятимуть розвитку логічного мислення, уміння узагальнювати, розмірковувати й робити найпростіші умовиводи.

PowerPoint Presentation:

Гра - головоломка “ Колумбове яйце” сприяє розвиткові логічного і творчого мислення,комбінаторних здібностей, просторової уяви, фантазії та навичок конструювання. Складаючи фігурки, дитина вчиться з ’ єднувати окремі деталі різного розміру й форми в єдине ціле. Малюк може зробити це своїми руками,задовольняючи свою природну потребу “ Я сам!”

PowerPoint Presentation:

Завдяки прийому прикладання різних множин дитина усвідомлює такі математичні поняття, як: “більше – менше”, “один - багато”, вчиться уточнювати, віднаходити способи, як можна зрівняти множини(прибрати зайвий предмет, або добавити у меншу множину) розвиваючи при цьому логічне мислення

PowerPoint Presentation:

Цікавою для дітей молодшого дошкільного віку є гра ” Мозаїка”. Яскраві деталі, велике робоче полотно сприяють прояву не лише інтересу, а й творчої уяви, фантазії. Діти із задоволенням створюють чудові картини, при цьому використовуючи свій творчий потенціал, зорові та дотикові аналізатори.

PowerPoint Presentation:

Захоплюючою грою на розвиток мислення, уваги, пам ’ яті є дидактична гра “ Склади з частин ціле”. Під час гри у дітей розвивається просторова уява, навички конструювання.

PowerPoint Presentation:

Логічні завдання на прикладі “Яка геометрична фігура пропущена?” спонукають дитину уважно роздивитися таблицю та зробити висновок і самостійно заповнити клітинку необхідною фігурою.

PowerPoint Presentation:

Знайомство з властивостями геометричних фігур (кольором, формою, розміром, розташуванням на площині тощо) у порівнянні з різними предметами навколишнього світу допомагає глибше пізнати оточуюче середовище, встановлювати зв ’ язки між ними. Порівнюючи істотні ознаки та об ’ єднуючи предмети в групи чи класи, діти оволодівають способами логічного мислення.

Дякуємо за увагу:

Дякуємо за увагу

authorStream Live Help