Бібліо-гаджет

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Бібліотечна форма роботи

Comments

Presentation Transcript

Бібліографія це весело!:

Бібліографія це весело! Презентація бібліотечних закладок Дитяча бібліотека-філія № 5 Добропільської ЦБС 2011

Slide 2:

Інформаційне середовище - це не тільки фонди бібліотеки, це також - певним чином організований простір дитячої бібліотеки , компоненти якого відповідають особливостям читацького розвитку дитини. Серед них: система інформаційних виставок, бібліографічне орієнтування, бібліографічні посібники, система каталогів і картотек, стендова інформація; в майбутньому - комп'ютерні ігри, що розкривають книжковий фонд бібліотеки. Кожен з компонентів інформаційного середовища - це черговий спосіб, за допомогою якого виховується інформаційна культура читача .

Дитяча бібліотека філія № 5 :

Дитяча бібліотека філія № 5 ПРЕДСТАВЛЯЄ Бібліо-гаджет

Slide 5:

Завдяки фантастичним ідеям письменників світ дізнавався про гаджети Джеймса Бонда – суперпристрої, які можуть виконувати одразу декілька функцій. Тепер і в нашому житті існує дуже багато різноманітних гаджетів, які суттєво полегшують наше повсякденне життя.

Slide 6:

У сучасному світі все змінюється, розвивається та прогресує. Так в в нашій бібліотеці звичайна бібліографічна закладка перетворилась на бібліо-гаджет.

Бібліографічна закладка це -:

Бібліографічна закладка це - одна з малих форм рекомендаційної бібліографії, розрахована на пробудження читацького інтересу. Відповідаючи на найпоширеніші запити, вона допомагає читачеві зробити перші кроки до розширення кругозору, розвитку асоціативного мислення і підвищенню культури читання. Бібліографічна закладка близька до плану читання, але на відміну від нього відштовхується не від теми, а від конкретної книги.

Формування інформаційної культури:

Формування інформаційної культури Нова форма роботи являється одним з видів формування інформаційної культури користувачів, який допомогає зорієнтуватися у великому книжковому просторі.

Функції бібліо-гаджета:

Б ібліо-гаджет полегшує пошук потрібної сторінки, робить красивим процес читання, береже книгу а також надає цікаву і корисну інформацію. Функції бібліо-гаджета

Slide 15:

На першій смузі бібліо-гаджета друкується назва книги, до якої вона складена (заголовна книга), а в тексті міститься інформація про інші виданнях , близькі до неї за тематикою, жанром, які можна розшукати у відкритому фонді.

Цікава «фішка»:

Цікава «фішка» Приваблючим увагу моментом являється висулька, яку легко запримітити на полиці з книгою.

Slide 24:

Бібліо-гаджети завоювали велику популярність у нашій бібліотеці. Вони подобаються і дорослим і дітям, піднімають настрій і надихають на нову творчість і креатив, нас бібліотекарів.

Бібліографічний посібник «На вітрилах пригод»:

Бібліографічний посібник «На вітрилах пригод»

Slide 26:

На вітрилах пригод" так називається, запущена у відділі абонементу, пригодницька бригантина для юних шукачів пригод. «Замість того, щоб сидіти вдома і спостерігати з вікна, як проходить життя, бери в ній найактивнішу участь: лазь по горах, спускайся під воду, сплавляйся по річці або просто броди по лісових стежках, прислухаючись до звуків живої природи: співу птахів, шелесту трав, шуму прибою…» - закликає  парус.

Slide 28:

«А може ти бажаєш сісти на корабель і махнути в яку-небудь далеку країну, повернутися додому і ділитися-ділитися враженнями. Можливо у дорозі тебе чекає багато небезпечних пригод, але ж ти з тих, хто любить і хоче відчувати гострі відчуття?! Приєднуйся до героїв книг, представлених на цій експозиції, і незабутні пригоди тобі гарантовані» - гласить  інший парус.

Slide 30:

Крім списку літератури на виставці представлені закладки у вигляді морських героїв. Цікавий підхід до оформлення виставки та креативність не залишились без уваги наших юних читачів.

Фрагменти запису на фігурі-закладці:

«Пірат читати не дуже любить, але книгу «Діти капітана Гранта» Ж.Верна читав із здоволенням, тобі теж варто її прочитати» «Матроскін радить прочитати книгу Д.Купера «Морські леви» «Якщо тобі сподобалася ця книга, рекомендую прочитати книгу Д.Лондона «Морський вовк» Фрагменти запису на фігурі-закладці

Нетрадиційні бібліографічні посібники-іграшки:

Нетрадиційні бібліографічні посібники-іграшки І бібліо-гаджет (бібліографічна закладка) і посібник-бригантина відносяться до системи нетрадиційних бібліографічних посібників-іграшок, найважливішим елементам інформаційного середовища нашої бібліотеки. Вони не тільки розкривають перед дітьми інформаційні ресурси бібліотеки, але і допомагають розвивати їх читацькі інтереси, формувати мотивацію до читання.

Slide 34:

Уміння користуватися бібліографічними посібниками є важливою складовою інформаційної культури читача. Для нас - посібник-іграшка - це можливість привчити до думки про важливість і користь бібліографічної інформації без примусу. Такі посібники - яскраві, незвичайні за формою, з мінімумом інформації. Їх сприйняття не викликає зайвого інтелектуального напруження, не лякає малозрозумілим малюкові словом «бібліографія».

Slide 35:

м . Добропілля 2011 Підготувала Шуман О.В. – бібліотекар бібліотеки-філії№ 5

authorStream Live Help