Mgr. Michal Mazel, advokát Praha 2, z praxe 2011

Views:
 
Category: Others/ Misc
     
 

Presentation Description

Mgr. Michal Mazel, advokát Praha 2, patří mezi přední české advokáty. Podívejte se na výběr případů z praxe roku 2011. Mgr. Michal Mazel - advokát Praha 2.

Comments

Presentation Transcript

Michal Mazel : 

Michal Mazel Z mojí praxe 2011 Advokát Praha 2

Zajímavé případy 2011 : 

Zajímavé případy 2011 Biofarmář bojuje se starostou města Úřednická rada nad zlato ČEZ Zneužívání ukrajinských dělníků Michal Mazel, advokát Praha 2

Biofarmář bojuje se starostou města : 

Biofarmář bojuje se starostou města Aneb těžký život podnikatelů… Místní biofarmář mnoho let válčí se svým starostou, který dělá vše pro to, aby mu nedovolil podnikat. Spor se vede o obyčejnou změnu kultury na klientově vlastním pozemku. Místní samosprávě se nelíbí, čím si chce klient vydělávat na živobytí. Jeho rostliny označuje jako „ošklivé“ a tak mu hází klacky pod nohy. Různé dílčí bitvy jsou vyhrány, ale přibývají stále další a další.

Úřednická rada nad zlato : 

Úřednická rada nad zlato Aneb příště si zase nechám poradit… Biofarmář má z naprosto malicherných příčin vrátit poskytnutou dotaci. Nic nezneužil, ničeho protiprávního se nedopustil, jen v dobré víře poslechl chybnou radu úředníka. Následkem může být i to, že bude muset svoji činnost úplně ukončit – s využitím dotace si totiž koupil na úvěr stroje, a teď mu hrozí, že o ně přijde a ještě bude muset splácet kdysi poskytnutou částku.

Spor s ČEZ : 

Spor s ČEZ Aneb nadcházející roky budou těžké… Vyzkoušeli jsme si také například spor s ČEZem, který je dle našich zákonů oprávněn u kohokoli udělat kontrolu volně přístupného elektroměru a když identifikuje, že do elektroměru někdo „zasáhnul“, tak požaduje takřka stotisícovou pokutu. Dokud se člověku něco takového nestane, nevěří, že to je možné. Jako v řadě jiných věcí, i zde spor pokračuje.

Zneužívání ukrajinských dělníků : 

Zneužívání ukrajinských dělníků Aneb diskiminace levné pracovní síly Zastupovali jsme ukrajinské dělníky, zneužívané k těžké a nezaplacené práci ve stavebnictví. Soud již v prvním stupni rozhodl, že zaměstnavatel má právo odebrat dělníkům pasy a ti si musejí navrácení odpracovat. V případě dělníkova nesouhlasu může dělník odejít (bez pasu?) a následně mu bude zrušeno pracovní povolení a bude muset odjet do rodné země bez náležité mzdy. Tento spor bude pokračovat ve spolupráci s La Stradou budeme u toho!

Michal Mazel : 

Michal Mazel www.michal-mazel.cz mazel@consulto.cz Advokát Praha 2

authorStream Live Help