презентація симетрія в архітектурі

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Краса врятує світ" (математика і закони краси) :

Краса врятує світ" (математика і закони краси) Сардак Яна 11-клас

Симетрія в архітектурі :

Симетрія в архітектурі Від композиції будинку в першу чергу залежить враження, яке справляє архітектурна споруда. Поєднання різних об'ємів - високих і низьких, прямолінійних і криволінійних, чергування просторів - відкритих і закритих - ось основні прийоми, які використовує зодчий, створюючи архітектурні композиції. Найбільш ясні і врівноважені будівлі із симетричною композицією. Такі будівлі були характерні для архітектури епохи класицизму .

Стилі архітектури :

Стилі архітектури В архітектурі, як і в інших видах мистецтва, існує поняття стилю, тобто історично складеної сукупності художніх засобів та прийомів. Грецькі зодчі вперше в історії будівництва створили архітектурний ордер, тобто встановили чіткі правила художньої обробки зовнішньої форми конструкцій, визначили порядок розміщення деталей і їх розміри.

Готичний стиль :

Готичний стиль У середні віки виник готичний стиль. Готичні будівлі відрізняються великою кількістю ажурних, як мережива, прикрас, скульптур, орнаментів, тому і зовні, і всередині вони справляють враження легкості і вишуканості. Вікна, портали, склепіння мають характерну стрілчасту форму. Фасади споруд мали дзеркальну рис.1 (осьову) симетрію. Архітектори Відродження створили стиль - ренесанс, в якому використовували спадщину античного мистецтва, грецькі архітектурні ордери. Правда, вони застосували їх по-новому, більш вільно, з відступом від античних канонів, в інших пропорціях і розмірах, в поєднанні з іншими архітектурними елементами. Будинки в стилі ренесанс були строгими за формою, з чіткими прямими лініями. рис.2 Зберігається симетрія фасадів.

Стиль бароко:

Стиль бароко Стиль бароко, що прийшов на зміну ренесансу, відрізняється великою кількістю криволінійних форм. Грандіозні архітектурні ансамблі (група будівель, об'єднаних загальним задумом) палаців і вілл, побудованих в стилі бароко, вражають уяву великою кількістю прикрас на фасадах і усередині будівель. Прямі лінії майже відсутні. Архітектурні форми згинаються, громадяться одна на іншу і переплітаються зі скульптурою. Від цього(рис.3) створюється враження постійної рухливості форм.

Стиль класицизму :

Стиль класицизму Всі будівлі, побудовані в стилі класицизму, мають чіткі прямолінійні форми і симетричні композиції. На тлі гладких стін виступають портики і колонади, які надають спорудам урочисту монументальність і парадність. Декоративне оздоблення з барельєфів і статуй пожвавлюють вигляду будинків. Майстри класицизму свідомо запозичили прийоми античності і ренесансу, застосовували ордери з античними пропорціями і деталями. (Приклад - Троїцький собор)

PowerPoint Presentation:

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

authorStream Live Help