WeronikaK.

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu…:

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu… Czyli A.. B.. C.. internauty

Ani się waż podawać jakiejkolwiek osobie swoje hasła:

A ni się waż podawać jakiejkolwiek osobie swoje hasła Nigdy nie podawaj nikomu swoich haseł, bo ktoś może narobić „bałaganu”, a to nie jest miłe. Kiedy ty podasz komuś swoje hasło, ta osoba może to wykorzystać, dlatego lepiej nie podawać nikomu swoich haseł.

Brzydkie zachowanie. Zapomnij o tym:

B rzydkie zachowanie. Zapomnij o tym Pamiętaj o tym, że wszędzie ważne jest kulturalne zachowanie. Na czacie nie pisz wielkimi literami, bo to wygląda jakbyś krzyczał! Nigdy też nie wysyłaj tzw. SPAMU! Pamiętaj też że, w Internecie panuje zasada „nie rób drugiemu co tobie nie miłe”

Czytaj uważnie ostrzeżenia zapory internetowej:

C zytaj uważnie ostrzeżenia zapory internetowej Kiedy będziesz uważnie czytać ostrzeżenia zapory internetowej, to zmniejszy się ryzyko dostania się wirusa na twój komputer. Jeżeli będziesz ją ignorować ryzyko się zwiększy.

Dbaj o swoją cześć internetu:

D baj o swoją cześć internetu Dbasz o Internet Nie wrzucając tam wirusów Na czatach nie wysyłając spamu Nie rozsyłając tzw. łańcuszków, bo zaśmiecają Internet Wysyłając załączniki z głową

Edukacja! Internet nie służy tylko do zabawy:

E dukacja! Internet nie służy tylko do zabawy Dzięki Internetowi można się wiele dowiedzieć, bo Internet nie służy tylko do zabawy. Służy przede wszystkim do nauki. Raz na jakiś czas można się pobawić, ale nie NON STOP!

Fora internetowe to grupy ludzi o rożnych zainteresowaniach, więc uważaj na nie :

F ora internetowe to grupy ludzi o rożnych zainteresowaniach, więc uważaj na nie Grupy ludzi o różnych zainteresowaniach czasem nie są dobre. Skoro mogą mieć różne zainteresowania, to lepiej uważać!

Głową pomyśl zanim coś zrobisz:

G łową pomyśl zanim coś zrobisz Wiadomości zawsze pisz z tematem, który jest adekwatny do treści. Nie wysyłaj bezsensownych wiadomości.

Hasło, login i dostęp do jakichkolwiek kont to twoja tajemnica:

H asło, login i dostęp do jakichkolwiek kont to twoja tajemnica Twoje hasło, login i inne kody dostępu strzeż jak oczka w głowie! Nie możesz ich nikomu podawać, bo to jest sekret.

Internet może być niebezpieczny:

I nternet może być niebezpieczny Przez niektóre strony internetowe Twój komputer może zostać „zarażony” wirusem, takim jak koń trojański inaczej zwany trojanem. Pamiętaj o tym, żebyś wchodził tylko na strony przeskanowane dobrym programem antywirusowym.

Jedynie legalne pliki można pobierać, inaczej można zostać ukaranym:

J edynie legalne pliki można pobierać, inaczej można zostać ukaranym Kiedy będziesz pobierać nielegalne pliki, programy lub aplikacje policja może Cię znaleźć po adresie IP (czytaj AJ PI). Kara za pobieranie plików może być różna. Przeważnie jest to kara grzywny, którą muszą zapłacić Twoi rodzice.

Kontroluj ilość czasu spędzanego przy komputerze:

K ontroluj ilość czasu spędzanego przy komputerze Skutkiem zbyt dużej ilości czasu spędzonego przed ekranem komputera mogą być różne choroby. Aby temu zapobiec należy: Przy komputerze spędzać max. 2 h bez przerwy Głowę trzymać w odległości około 60cm-70cm od ekranu monitora

Legalne strony internetowe zapewniają bezpieczeństwo:

L egalne strony internetowe zapewniają bezpieczeństwo Kiedy spędzasz czas w Internecie to wchodź na strony legalne. Tylko one zapewniają bezpieczeństwo. Zawsze jednak istnieje ryzyko „zakażenia” się komputera wirusem.

Masz zainstalowany program antywirusowy:

M asz zainstalowany program antywirusowy Program antywirusowy pomaga chronić Twój komputer przed wirusami. Każdy program antywirusowy jest blokadą na wirusy. Kiedy tylko jakiś znajdzie niszczy go, uprzedzając to zapytaniem o pozwolenie.

Nie ufaj osobom poznanym przez Internet:

Nie ufaj osobom poznanym przez Internet Ktoś, kto w Internecie pisze, że ma 10 lat tak naprawdę może mieć lat 40! Często jest tak, że ludzie, którzy zakładają konta na portalach społecznościowych lub innych stronach piszą o sobie nieprawdę. Właśnie z tego powodu lepiej nie ufać osobom poznanym przez Internet!

Oglądaj tylko te strony, które są adekwatne do Twojego wieku:

O glądaj tylko te strony, które są adekwatne do Twojego wieku Nigdy nie wchodź na strony przeznaczone dla osób starszych! Może to być dla Ciebie zagrożenie. Strony przeznaczone dla dorosłych często mają założone blokady, gdzie trzeba potwierdzić swój wiek.

Pilnuj, aby Twoje wypowiedzi nie obrażały innych użytkowników czatu:

P ilnuj, aby Twoje wypowiedzi nie obrażały innych użytkowników czatu Kiedy na czacie napiszesz obraźliwy komentarz lub nie miłą wiadomość ktoś może to bardzo wziąć do siebie i zgłosić to policji. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zachowywać się dobrze i przestrzegać zasad savoir-vivru.

Raz na jakiś czas zabawa nie zaszkodzi:

R az na jakiś czas zabawa nie zaszkodzi Kiedy całymi dniami siedzisz w szkole a potem cały czas wykonujesz swoje obowiązki, to w czasie weekendu możesz odpocząć i się troszkę zabawić. Zabawa nikomu nie przeszkadza, wiec raz na jakiś czas można to wykorzystać. Ważne jest tylko to, żeby nie stać się maniakiem gier komputerowych.

Staraj się pilnować co robisz:

S taraj się pilnować co robisz Kiedy całe dnie i noce przesiadujesz przed komputerem to znaczy, że nie możesz bez niego żyć. Z czasem ograniczaj czas spędzany prze komputerem i zamieniaj go na przykład na czytanie lub jazdę na rowerze!

Traktuj Internet jako swojego przyjaciela:

T raktuj Internet jako swojego przyjaciela Jak można traktować Internet jako swojego przyjaciela? Po pierwsze nie spędzaj z nim całego swojego wolnego czas, a po drugie dbaj o niego!

Uważaj na osoby poznane w sieci:

U ważaj na osoby poznane w sieci W sieci grasują pedofile, którzy piszą, że są Twoimi rówieśnikami i proszą o spotkanie. Taką osobą może być Twoja „koleżanka” lub „kolega”. Z tego powodu lepiej uważać!

Ważne są dobre maniery w Internecie:

Ważne są dobre maniery w Internecie Kiedy Ty piszesz ładnie i mile inne osoby też tak będą się do Ciebie zwracały. Pamiętaj ”nie rób drugiemu co Tobie nie miłe”!

Zawsze stosuj się do zasad bezpiecznego korzystania z Internetu:

Z awsze stosuj się do zasad bezpiecznego korzystania z Internetu Kiedy będziesz przestrzegać te zasady będziesz bezpieczny! Zapamiętaj choćby 2 z tych zasad, a już będzie lepiej!

Koniec:

Koniec Autor: Weronika Klimczyk Klasa: 6 „c” Źródła: Internet Ksiązka od informatyki dla klasy 6.

authorStream Live Help