Desktop

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

DESKTOP:

DESKTOP PRZEWODNIK PULPIT NAUCZYCIELA

SEKCJE PULPITU:

SEKCJE PULPITU Na PULPICIE znajduje się szereg narzędzi przydatnych podczas szukania partnera i realizacji projektu. STRONA GŁÓWNA PROFIL PROJEKTY ZNAJDŹ ETWINNERÓW POKOJE NAUCZYCIELSKIE ZASOBY

STRONA GŁÓWNA:

STRONA GŁÓWNA Możesz dowiedzieć się, co nowego w europejskiej społeczności eTwinningu Możesz przeczytać informacje polskiego biura NSS Możesz zmienić język strony na polski Możesz wypowiedzieć się w zaproponowanych ankietach i sprawdzić ich wyniki.

STRONA GŁÓWNA:

STRONA GŁÓWNA Możesz brać udział w eventach edukacyjnych. Są to krótkie kursy internetowe poświęcone różnym zagadnieniom. Prowadzone są przez ekspertów, zakładają aktywną pracę i dyskusje pomiędzy nauczycielami z Europy. Eventy edukacyjne - warsztaty online

STRONA GŁÓWNA:

STRONA GŁÓWNA Grupy eTwinning powstają wokół określonych tematów – przyłączając się do Grup eTwinning, możesz wziąć udział w dyskusjach ze swoimi partnerami, a także podzielić się z nimi najlepszymi praktykami. GRUPY

POWIADOMIENIA:

POWIADOMIENIA Pierwszą czynnością, którą należy wykonać po zalogowaniu się na Pulpit, jest sprawdzenie Powiadomień - znajdują się w niebieskiej belce POWIADOMIENIA w prawym, górnym rogu, oraz w sekcji powiadomienia w lewym dolnym rogu. POWIADOMIENIA

POWIADOMIENIA:

POWIADOMIENIA  Z tego miejsca można (klikając w imię lub nazwisko) obejrzeć profil zapraszającej nas osoby, zapoznać się z treścią proponowanego projektu (klikając w tytuł) i zaakceptować bądź odrzucić zaproszenia.   Przycisk POWIADOMIENIA otwiera listę, na której pojawiają się zaproszenia do kontaktów oraz projektów.

SKRZYNKA POCZTOWA:

SKRZYNKA POCZTOWA Skrzynka e-mail pozwala odbierać i wysyłać wiadomości do innych nauczycieli zarejestrowanych na platformie. Skrzynka e-mail Utwórz nową wiadomość Nowa wiadomość Zielonym plusikiem wybieramy odbiorcę z listy osób zaproszonych do kontaktów, następnie wprowadzamy temat oraz treść wiadomości.

PROFIL:

PROFIL Rejestrując się, tworzysz w eTwinningu Profil , co oznacza, że inne osoby będą mogły zobaczyć informacje o twojej osobie i komunikować się z tobą. Nauczyciele przeglądają tę sekcję poszukując nowych partnerów, gdyż tutaj mogą ich lepiej poznać.

PROFIL:

PROFIL   Moje działania w eTwinningu To narzędzie, które automatycznie rejestruje twoje działania na platformie eTwinningu . Kliknij TAK , aby wyrazić swoją dostępność do projektu eTwinning O mnie Wizytówka nauczyciela, jego pomysły na projekt Modyfikuj profil W każdej chwili można edytować i zmodyfikować swój profil otwierając zakładkę modyfikuj profil

EDYCJA PROFILU:

EDYCJA PROFILU Wszystkie dane zamieszczone w formularzu rejestracyjnym można edytować. Dane te podzielono na zakładki: JA, SZKOŁA, USTAWIENIA oraz FOTOGALERIA . W zakładce JA można zmienić nazwisko, adres e-mail, hasło oraz dodać opis na swój temat, który będzie wyświetlał się obok zdjęcia na Profilu. Wystarczy wprowadzić zmiany i kliknąć ZAPISZ INFORMACJE . Każdy profil można tymczasowo dezaktywować (np. na czas długiego urlopu zdrowotnego). Konto jest wtedy w pełni sprawne, pozostaje jedynie niewidoczne dla innych. Aby przejść w stan dezaktywacji, wystarczy kliknąć w opcję DEZAKTYWUJ SWÓJ PROFIL. W tym miejscu pojawi się wtedy opcja AKTYWUJ SWÓJ PROFIL, za pomocą której w każdej chwili można ponownie uwidocznić swoje konto.

EDYCJA PROFILU:

EDYCJA PROFILU W zakładce SZKOŁA edytuje się informacje na temat placówki. W przypadku zmian tu również wystarczy wpisać nowe dane i kliknąć ZAPISZ INFORMACJE. Z tego miejsca istnieje również możliwość dodania kolejnej szkoły do profilu (opcja dla nauczycieli realizujących projekty w więcej niż jednej placówce). Służy do tego opcja DODAJ SZKOŁĘ .

EDYCJA PROFILU:

EDYCJA PROFILU W USTAWIENIACH można modyfikować swoje preferencje w zakresie tematyki projektów, zainteresowań, języków oraz przedziału wiekowego uczniów. Wystarczy wprowadzić zmiany i kliknąć ZAPISZ INFORMACJE .

EDYCJA PROFILU:

EDYCJA PROFILU FOTOGALERIA to miejsce, gdzie można dodać zdjęcia zarówno do własnego profilu, jak i profilu szkoły ( max . 4 MB każde). Dodanie zdjęcia bardzo ułatwia nawiązanie kontaktów oraz rozpoczęcie współ-pracy z innymi eTwinnerami . Ta część została podzielona na dwie zakładki: GALERIA NAUCZYCIELA i SZKOLNA GALERIA . W każdej z nich można dodać wiele zdjęć, które będzie można przeglądać za pomocą strzałek po obu stronach wyświetlanego zdjęcia. Nowe zdjęcie dodaje się za pomocą opcji ZAMIEŚĆ ZDJĘCIE

EDYCJA PROFILU:

EDYCJA PROFILU Podobnie uzupełnia się galerię szkolną . Pod jednym z dodanych zdjęć trzeba zaznaczyć, iż jest to zdjęcie domyślne – dopiero wtedy zostanie wyświetlone na profilu nauczyciela lub szkoły. Zdjęcia główne można zmieniać dowolnie często – wystarczy jako domyślne wybrać inny z załadowanych obrazów. Każde zdjęcie można edytować lub usunąć.

MÓJ DZIENNIK:

MÓJ DZIENNIK eTwinning i ja: Mój dziennik Jest to miejsce, gdzie nauczyciele mogą kontaktować się z innymi uczestnikami eTwinningu lub zamieszczać komentarze. Mogą także dzielić się z innymi swoimi sukcesami, ciekawymi linkami, uwagami.

KONTAKTY:

KONTAKTY Obszar, gdzie można znaleźć ogólne zestawienie wszystkich kontaktów użytkowników z podziałem na: Aktywne Nieaktywne Oczekujące  

PROJEKTY:

PROJEKTY Tutaj znajduje się lista prowadzonych projektów: Aktywnych Zakończonych oczekujących (na akceptację partnera lub Biura)   Z tego miejsca można rozpocząć nową współpracę, są także narzędzia służące do moderowania i realizacji każdego z nich oraz wyszukiwarka pozwalająca przeszukać i obejrzeć wszystkie zarejestrowane projekty.

ZNAJDŹ ETWINNERÓW :

ZNAJDŹ ETWINNERÓW   Tutaj znajduje się wyszukiwarka umożliwiająca odnalezienie każdego zarejestrowanego użytkownika i dodanie do kontaktów.

ZNAJDŹ ETWINNERÓW :

ZNAJDŹ ETWINNERÓW   Forum podzielone zostało według kategorii wiekowych uczniów oraz programu, w którym użytkownik chciałby znaleźć partnera: Forum eTwinning Forum Erasmus+ Forum eTwinning Plus Jest też forum, na którym można umieszczać własne posty w celu znalezienia odpowiedniej szkoły do współpracy i odpowiadać na posty już istniejące.

POKOJE NAUCZYCIELSKIE:

POKOJE NAUCZYCIELSKIE   Znajdziemy tutaj grupy dyskusyjne na określone tematy tworzone przez użytkowników platformy eTwinning na krótkie (15-60-dniowe) okresy. Tworzone pokoje są prywatne , do których dostęp jest możliwy jedynie za zgodą założyciela. Można zobaczyć wszystkie pokoje lub odszukać określony temat za pomocą kluczowych słów oraz kategorii, następnie dołączyć do otwartych grup oraz poprosić o zaproszenie do prywatnych.

POKOJE NAUCZYCIELSKIE:

POKOJE NAUCZYCIELSKIE   MOJE POKOJE posegregowane są na: Dostępne dla innych, Ograniczone, Zamknięte, Oczekujące (na zgodę ze strony założyciela) Opcja MOJE POKOJE otwiera listę pokoi, w których bierze udział użytkownik Pulpitu.

POKOJE NAUCZYCIELSKIE:

POKOJE NAUCZYCIELSKIE   Goście będący w tym samym czasie w pokoju mogą porozmawiać na czacie. W każdym pokoju uczestnicy mają do swojej dyspozycji forum, na którym mogą zamieszczać własne posty oraz przeszukiwać informacje zamieszczone przez innych.

ZASOBY:

ZASOBY   W ZASOBACH możesz szukać przydatnych materiałów, które zamieścili inni. Możesz także zamieszczać własne materiały, które twoim zdaniem, mogą okazać się użyteczne dla innych osób.

ZASOBY:

ZASOBY   Każdy zarejestrowany i zalogowany nauczyciel może w tym miejscu, wprost ze swojego Pulpitu: zapoznać się z ZASOBAMI, przeszukując materiały dodane przez innych ( SZUKAJ ), zastosować je w swoim projekcie oraz dołączać ( ZAŁADUJ ) edytować, bądź usuwać, ( ZARZĄDZAJ ) swoje pliki.

POWODZENIA!:

POWODZENIA! Opracowanie: Teresa Prokowska na podstawie materiałów informacyjnych Narodowego Biura Kontaktowego Programu eTwinning: http://www.etwinning.pl/narzedzia

authorStream Live Help