uzaktan eğitim

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Joomla Eğitimi : 

Joomla Eğitimi 2. Hafta

Uzak sunucu veritabanı : 

Uzak sunucu veritabanı Veri tabanınızı oluşturmak için bir takım işlemler yapmanız gerekmektedir.

Uzak sunucu veritabanı : 

Uzak sunucu veritabanı Öncelikle sunucunuzunuza bağlanmak ve cPaneline ulaşmak için http://www.siteadresiniz/cpanel  (Bazı sunucularda cpanele bağlanmak için hostunuzun size verdiği bilgilerdeki ip adresi kullanılır.) şeklinde giriş yaparak bağlanabilirsiniz.

Uzak sunucu veritabanı : 

Uzak sunucu veritabanı

Uzak sunucu veritabanı : 

Uzak sunucu veritabanı Buradan da MySQL veri tabanı bilgilerine ulaşabilirsiniz ve kullanacağınız veritabanını oluşturma işlemi burada yapılmaktadır.

EasyPHP : 

EasyPHP EasyPHP yazılımı ücretsiz bir local server yazılımıdır.   http://www.easyphp.org adresinden en son sürümü indirebilirsiniz.

EasyPHP : 

EasyPHP

EasyPHP : 

EasyPHP Easyphp ile php uzantılı dosyaları çalıştırabilirsiniz. Doğal olarak scriptleri çalıştırabilir , websitenizin kodlamasını yapabilirsiniz…

Joomla Kurulumu : 

Joomla Kurulumu Joomlanın kurulumu için ücretsiz olarak dağıtılan joomla ‘nın son sürümünü bilgisayarımıza indirelim ve bir klasörün içinde bunları toplayalım.

Joomla Kurulumu : 

Joomla Kurulumu Sonra bu klasörü EasyPHP yi kurduğumuz dizine kopyalayalım. Dikkat edilmesi gereken bir hususta, bazı dosyalarımızın ve klasörlerimizin yazılabilir olması gereklidir.

Joomla Kurulumu : 

Joomla Kurulumu Daha sonra localde çalışanlar içi http://localhost//joomla Host üzerinde çalışanlar ise www.siteadresi.com/joomla Yazarak kurulum işlemine başlanılır.

authorStream Live Help