uzaktan eğitim

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Joomla Egitimi : 

Joomla Egitimi 7. Hafta

Medya Yönetimi : 

Medya Yönetimi

Medya Yönetimi : 

Medya Yönetimi Joomla kendi içinde bir resim yönetimi menüsü barındırır bu alandan bilgisayarınızda olan resimleri joomlanıza yüklemenize ve yönetmenize olanak tanır

Medya Yönetimi : 

Medya Yönetimi

Safe Mode Durumuna Bakma : 

Safe Mode Durumuna Bakma Sunucunun safemod yani güvenli mod açıkmı veya kapalımı olduğuna bakmaktır. Eğer safemod kapalı ise dosya ve klasör izinlerine erişmekte sıkıntı yaşanır.

Safe Mode Durumuna Bakma : 

Safe Mode Durumuna Bakma

Kilitli İçerik Modül : 

Kilitli İçerik Modül Joomlada görülen basit fakat önemli sorunlardan bir taneside içeriklerimizde ve modüllerimizde isminin hemen yanında bir kilit işareti olması ve bu işaret olmasından dolayıda içeriğe ve modüle yönetim panelimizden tıkladığımızda giremememizdir.

Kilitli İçerik Modül : 

Kilitli İçerik Modül Öncelikle bunun sebebi içerik veya modülümüzün içine girip ayar yapma durumunda olduğumuzda, kaydet butonuna basmadan pencereyi kapatarak veya tarayıcınızın geri tuşuna basark bu içerik ve modülden çıkmanız durumunda bu hata oluşur.

Kilitli İçerik Modül : 

Kilitli İçerik Modül Bu hatayı gidermek için yönetim panelinden bir sonraki slayttaki resimde görülem menüden Genel Kontrol menüsünu kullanarak hatayı düzeltebilirsiniz.

Kilitli İçerik Modül : 

Kilitli İçerik Modül

Joomla Güvenliği : 

Joomla Güvenliği Joomla sitelerinizin güvenliği için yapmanız gereken işlemler iki ana unsurdan oluşmaktadır, sitenin güvenli bir şekilde çalışabilmesi için bu güvenlik önlemlerini alınması hack girişimlerinin önüne büyük ölçüde geçecektir.

Joomla Güvenliği : 

Joomla Güvenliği Htaccess Dosyası İle Güvenlik Php.ini Dosyası İle Güvenlik Bu iki dosyanın düzenlemesi belli güvenlik açıklarını kapatabiliriz.

authorStream Live Help