uzaktan eğitim

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Slide 1: 

Joomla Eğitimi 4. Hafta (II) Joomla Yönetim Paneli

Slide 2: 

Menü Yöneticisi

Slide 3: 

Kullanıcılarımızın belirlemiş olduğumuz menü öğelerine ulaşmakta kullanacaları, ana menü, iletişim, vb… menü öğelerini oluşturma ve yönetmek üzere işlemlerimizi yapabileceğimiz bölümdür

Slide 4: 

Çöp Kutusu

Slide 5: 

Silinmiş öğelerin tutulduğu bölümdür. Her zaman geri alma şansımız vardır. Bilgiler veri tabanından silinmediği için sorunsuz bir şekilde geri yükleyebiliriz.

Slide 6: 

Bölüm Yöneticisi

Slide 7: 

İçerikleri ekleyebilmemiz için,öncelikle bu içerikleri belli bölümler altında, yazıların çeşidine göre toplamalıyız ,bu işlerimleri bölüm yöneticisinden yapıyoruz.

Slide 8: 

Kategori Yöneticisi

Slide 9: 

Kategori yöneticisi, tıpkı bölüm yönetimi gibi içeriklerimizi ekleyebilmemiz için bölüm yönetiminden bu içeriklerimize ait bölümler oluşturduktan sonra bu bölüme bağlı kategoriler oluşturmamız gereklidir

Slide 10: 

Ön Sayfa Yöneticisi

Slide 11: 

Oluşturulan içeriklerin ön sayfada gösterilmek üzere yayınlanmış olan öğelerinin hepsini bir arada görebileceğiniz ve bu içeriklerin, sıralama, yayından alma vb… yönetimlerini yapabileceğiniz alandır.

Slide 12: 

Yazı Yöneticisi

Slide 13: 

Yazı yöneticisi, sitenize eklemiş olduğunuz tüm içerikleri bir arada görebileceğiniz alandır, bu alandan tüm içeriklerinizi gördüğünüz gibi çeşitli düzenlemeleri de buradan yapabilirsiniz.

authorStream Live Help