п. 40 Торгівля автор Шмирко Єгор

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Географія 9 клас, п. 40

Comments

Presentation Transcript

Стисло про головне:

Географія 9 клас Тема 2. Торгівля

Стисло про головне:

Торгівля як вид послуг Географія, Шмирко Єгор 9-Б клас

Стисло про головне:

Торгівля Торгівля — це вид підприємницької діяльності, пов’язаний з купівлею- продажем товарів і наданням послуг покупцям. Це окремий вид господарської й економічної діяльності. В Україні в торгівля зайнято майже 21 % населення.

Стисло про головне:

Оптова торгівля Товари закуповують великими партіями й у значних обсягах. У цій сфері задіяно різні організації. Організації , які спеціалізуються на оптовій торгівлі, для зберігання й реалізації товарів мають відповідну матеріально-технічну базу (склади, холодильники, сховища). Оптова торгівля — торгівля товарами з подальшим їхнім перепродажем уроздріб або професійним використанням.

Стисло про головне:

Роздрібна торгівля Роздрібна торгівля — торгівля товарами й надання послуг покупцям для особистого, сімейного, домашнього використання, не пов’язаного з підприємницькою діяльністю.

Стисло про головне:

Роздрібна торгівля. Магазини Приблизно 90 % мережі роздрібної торгівлі припадає на магазини. Магазини мають приміщення та обладнання, які потрібні для виконання різноманітних торговельно-технологічних операцій, зазвичай розташовані в капітальних будівлях.

Стисло про головне:

Роздрібна торгівля. Магазини-склади Магазини-склади здійснюють торгівлю будівельними матеріалами, паливом, продовольчими товарами та ін. Вони мають пристосовані майданчики, навіси та складські приміщення, а також приміщення для товарних зразків та оформлення продажу товарів.

Стисло про головне:

Павільйони , палатки , кіоски Павільйони , палатки, кіоски — це споруди легкої конструкції. На відміну від магазинів, вони пропонують вузький асортимент товарів і менш зручні для обслуговування покупців. Пересувні магазини використовують для обслуговування жителів невеликих населених пунктів та працівників сільського господарства. За формами обслуговування розрізняють магазини самообслуговування й магазини, що використовують традиційний метод торгівлі через прилавок .

Стисло про головне:

Громадське харчування Громадське харчування — підприємницька діяльність, пов’язана з приготуванням їжі, реалізацією продукції власного виробництва й закуплених товарів, а також з організацією харчування. Підприємствами громадського харчування є їдальня, ресторан, кафе, бар та ін.

Стисло про головне:

Торгівля в Україні Для України характерне зростання обсягів роздрібної торгівлі. Основний приріст товарообігу (рух товарів, пов’язаний з їхнім обміном на гроші й переходом від виробництва до споживання) досягнуто за рахунок підвищення цін, а не обсягів продажу споживчих товарів , особливо вітчизняного виробництва. У розміщенні об’єктів торгівлі в містах є суттєві недоліки. Закриття наявних та відкриття нових торговельних об’єктів відбувається стихійно, без узгодження з генеральним планом розвитку міста, недотримання вимог щодо «пішохідної» доступності торговельних об’єктів, що реалізують товари першої необхідності. В окремих містах України повністю змінено торговельну мережу. Надмірною є кількість аптек та «бутиків», магазинів із продажу автотранспортних засобів, ювелірних виробів. Залишаються низькими технічний і технологічний рівні: оснащення підприємств сучасним торговельним обладнанням, транспортними засобами, особливо в сільській місцевості та малих населених пунктах. Роздрібна торгівля в сільських поселеннях становить лише 10 % загального обсягу через скорочення й занепад торговельної мережі, незадовільне постачання товарів, вузький їхній асортимент. Це змушує сільське населення купувати частину товарів у містах.

Стисло про головне:

Торгівля в Україні У межах України простежується чіткий розподіл підприємств роздрібної торгівлі за регіонами: найбільша їхня кількість зосереджена в Київській (з м. Київ), Дніпропетровській, Львівській, Харківській областях. Найменше — у Чернівецькій, Тернопільській, Херсонській, Сумській, Закарпатській областях.

Стисло про головне:

Торгівля в Україні Супермаркет Гіпермаркет У 2000-і роки відбувся стрімкий розвиток гіпер - і супермаркетів. Проте їх лише 1% від загальної кількості торговельних закладів України. Підвищення уваги до обслуговування покупців, розважальної складової обумовило поширення торговельних центрів.

Стисло про головне:

Мережеві торговельні центри іноземних компаній Останніми роками в Україні запрацювали мережеві торговельні центри іноземних компаній. Найбільші з них — « MET Р O» ( Німеччина ), «БІЛЛА» ( Австрія ), «Ашан» ( Франція ), « Новус » (Литва).

Стисло про головне:

Інтернет-торгівля Розвивається торгівля через Інтернет. Основними користувачами електронної торгівлі є молодь з хорошою освітою й активною споживчою поведінкою. Сьогодні навряд чи можна знайти сферу бізнесу, якої не торкнулась електронна торгівля. Фунціонує майже 30 великих інтернет-магазинів, які за добу відвідують тисячі покупців, і понад півтори тисячі дрібних. Незважаючи на економічні негаразди в Україні, протягом 2010–2015 рр. обсяг продажу зріс більш ніж наполовину. Клієнтами інтернет-магазинів є переважно жителі великих міст. На Київ припадає приблизно 40 % усіх покупців. За ним ідуть Одеса (7 %), Харків і Дніпро (по 6 %), Львів (5 %). Доставка по Україні впливає на вартість товару, що робить покупку його через Інтернет менш привабливою.

Стисло про головне:

Чинники концентрації роздрібної торгівлі в населених пунктах і регіонах У розвитку торговельної мережі є певні територіальні особливості. Є великі відмінності між регіонами України за показником територіальної концентрації торгівлі. Пришвидшення розвитку торгівлі спостерігається у великих містах. У середніх і малих містах, а особливо в сільській місцевості, відбулось різке скорочення кількості торговельних закладів, істотно знизилася територіальна доступність торговельних послуг для населення .

Стисло про головне:

Чинники концентрації роздрібної торгівлі в населених пунктах і регіонах У регіонах України є суттєві відмінності в розмірах товарообігу на одну особу. Особливо низький цей показник у Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях. Це переважно аграрні області, у яких спостерігається найвища частка сільського населення, низьке промислове освоєння території та найнижчий рівень доходів. Сприятлива ситуація склалась у м. Київ, Харківській, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській областях. Це території з високим рівнем урбанізації й розвитку промислового виробництва. На розвиток і концентрацію торгівлі впливають також близькість до кордону, багатосторонні економічні відносини з державами-сусідами, значна концентрація населення, особливо навколо обласних центрів. Важливими чинниками для успішного ведення торговельної діяльності є наявність морських і річкових транспортних шляхів, а також розвиток рекреаційної діяльності, туризму й відпочинку. Значні показники природного скорочення населення теж істотно знижують торговельний потенціал території.

Стисло про головне:

Стисло про головне

authorStream Live Help