п. 34 Народні промисли в Україні Чорна Ольга

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Географія 9 клас, п. 34

Comments

Presentation Transcript

Презентация PowerPoint:

Народні промисли в Україні Чорна Ольга 9-Б клас

Презентация PowerPoint:

Народні художні промисли — одна з форм мистецтва, що виробляє художньо оформлені предмети побуту, одягу, прикраси, вироби декоративно -ужиткового мистецтва. Їх виготовляють з місцевої сировини майстри, які зазвичай живуть і працюють у сільській місцевості.

Презентация PowerPoint:

Давнім промислом є гончарство . Вироби гончарів (миски, глечики, макітри, куманці та ін.) завжди були окрасою традиційного житла в Україні. Народні гончарні вироби мають не лише практичну, а й естетичну цінність, приваблюючи своїм декором. Основними центрами сучасного товарного народного гончарства є смт Опішня Зінківського району Полтавської області та м. Косів Івано-Франківської області.

Презентация PowerPoint:

Гутництво (виготовлення виробів зі скла) традиційно було поширене по всій Україні. Назва промислу походить від слова «гута» — склодувна піч. Нині незначна кількість майстрів виготовляє іграшки зі скла та інші декоративні вироби. У Львові працює найбільше гутників. Також діють відповідні підприємства в с. Новий Яр Яворівського району, м. Новояворівськ , смт Щирець Пустомитівського району (усі у Львівській області).

Презентация PowerPoint:

Бондарство майже перестало існувати як окремий вид декоративно -ужиткового мистецтва в Україні. Лише в окремих селах Поділля виготовляють малими партіями невеликі діжки для вина й меду з дуба чи бука.

Презентация PowerPoint:

Декоративний розпис — розпис будівель і виробів з дерева — найдавніший і найпоширеніший вид декоративно -ужиткового мистецтва. У різних етнографічних регіонах України сформувалися притаманні лише для кожного з них види розписів. Найвідоміший центр — с. Петриківка Петриківського району Дніпропетровської області.

Презентация PowerPoint:

Художнє ткацтво й вишивка збереглись як у народних майстрів, так і на підприємствах художніх промислів. Нині відроджуються ці види промислу через відновлення інтересу до вишиванок, тканих і вишитих предметів побуту. В Україні діють спеціалізовані підприємства з виробництва художніх тканин і виробів з вишивкою в містах Кролевець (Сумська область) і Переяслав-Хмельницький та в смт Решетилівка Решетилівського району Полтавської області.

Презентация PowerPoint:

Килимарство в Україні майже зникло. Поодинокі майстрині літнього віку займаються традиційним килимарством та незначну кількість килимів на замовлення виготовляє Решетилівська майстерня художніх промислів .

Презентация PowerPoint:

Працівники Решетилівської майстерні художніх промислів виготовляють килими переважно для виставок

Презентация PowerPoint:

Писанкарство широко представлене в Україні. Писанки виготовляють до Великодня переважно вдома. На продаж окремі майстрині розписують їх у дусі традицій відповідних етнографічних регіонів.

authorStream Live Help