п. 33 Легка промисловість Чорна Ольга

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Географія 9 клас, п. 33

Comments

Presentation Transcript

Презентация PowerPoint:

Легка промисловість Чорна Ольга 9-Б клас

Презентация PowerPoint:

Легка промисловість належить до найдавніших видів економічної діяльності. На її підприємствах виробляють різноманітні товари для населення та промисловості. Особливістю легкої промисловості є її тісний зв’язок зі споживачем, залежність від культурно-етнічних і соціально-економічних особливостей життєдіяльності населення. Великий вплив на асортимент продукції має мода. Це сприяє швидким змінам у випуску одягу та взуття.

Презентация PowerPoint:

У легкій промисловості здебільшого зайняті жінки — до 75 % усіх працюючих. Чоловіки переважно задіяні на підприємствах з виготовлення взуття. Більшість підприємств легкої промисловості випускають невеликі обсяги продукції й тому не потребують значної кількості енергії та води. Часто підприємства легкої промисловості створюють у великих центрах важкої промисловості для збалансування зайнятості населення за статтю. Наприклад , у м. Новомосковськ є такі машинобудівний і трубний заводи, на яких працюють переважно чоловіки.

Презентация PowerPoint:

Легка промисловість має тісні зв’язки з іншими видами економічної діяльності. Сільське господарство забезпечує її окремими видами сировини. Машинобудуванням постачає обладнання. Хімічна промисловість виробляє барвники й штучні волокна. Продукцію легкої промисловості використовують у меблевій, автомобільній, авіаційній, харчовій промисловості, сільському господарстві, транспорті, у сфері охорони здоров’я та інших сферах життєдіяльності людини.

Презентация PowerPoint:

Нині в Україні діє понад 750 підприємств легкої промисловості у 23 підвидах економічної діяльності. Найбільше підприємств легкої промисловості зосереджено в Харківській і Львівський областях. Провідні підприємства, що діють у легкій промисловості України входять до складу компаній: «Текстиль-контакт» (міста Київ, Одеса, Чернігів, Харків), «Ярослав» (міста Київ і Богуслав, смт Димер Київської області та смт Стеблів Черкаської області).

Презентация PowerPoint:

Текстильна промисловість і виробництво зазнали кардинальних змін у розміщенні виробничих потужностей за роки незалежності. Закупівля дешевшої аналогічної продукції іноземних компаній зумовила зміну асортименту й обсягів виробництва. Значну частину дрібних фабрик закрито через їхню технологічну відсталість. Провідні підприємства, що діють у текстильному й трикотажному виробництвах України зосереджені в містах: Березань, Київ, Рівне, Ромни, Харків, Червоноград. Великі підприємства діють у містах: Бровари, Житомир, Київ, Львів, Миколаїв, Обухів, Черкаси, Чернігів, Хмельницький.

Презентация PowerPoint:

Основними виробниками у світі є: Китай — лідер за випуском бавовняних і вовняних тканин, США — лідер за виробництвом синтетичних тканин, Японія — лідер за виробництвом якісного натурального шовку, Індія — лідер за виробництвом продукції зі джуту. Також добре розвинена текстильна промисловість у Єгипті, Індонезії, Пакистані. Країни, у яких розводять у значних масштабах тонкорунних овець , спеціалізуються на поставках вовняної пряжі та виробів з неї: Австралія, Іспанія, Туреччина, ПАР, Аргентина, Нова Зеландія тощо.

Презентация PowerPoint:

Швейне виробництво посідає друге місце у складі легкої промисловості України за вартістю виробленої продукції. Воно поширене в усіх регіонах держави, переважно на невеликих за обсягом виробництва продукції підприємствах. Великі виробники розміщено в містах Вінниця, Вознесенськ, Дніпро, Київ, Корсунь-Шевченківський, Кропивницький, Львів, Немирів, Одеса, Черкаси, Чернігів, Переяслав-Хмельницький. Провідними експортерами масових партій одягу є Китай та окремо САР Гонконг/Сянган й о. Тайвань (провінція Китаю), Республіка Корея, Індія, Колумбія.

Презентация PowerPoint:

Підприємства шкіряної та взуттєвої промисловості займаються обробленням натуральних шкір, виробляють штучні замінники шкіри, а також шиють з них різноманітні вироби (верхній одяг, взуття, рукавички, сумки тощо). В Україні функціонує майже 150 підприємств взуттєвої промисловості. Найбільше його виробляють у Житомирській області — 29,7 %. Провідні підприємства діють у містах: Баранівка , Бердичів, БілгородДністровський , Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Ромни, Чернівці, Чернігів. Великими виробниками насамперед спортивного взуття є Китай, Республіка Корея й о. Тайвань ( пров . Китаю), Японія, Індонезія, В’єтнам. У розвинених країнах світу, таких як Італія, США, Австрія, Німеччина, нині виробляють шкіряне взуття з дорогої натуральної сировини.

Презентация PowerPoint:

Хутряна промисловість України імпортує значну частину сировини. Лише наймасовішу продукцію випускають з вітчизняної сировини, яку постачають великі спеціалізовані ферми з вирощування хутрових звірів. Провідні підприємства в державі діють у містах Тисмениця й Харків . Більшість виробів із хутра отримують зі шкір диких звірів, звірів кліткового утримання та домашніх тварин. Тому найбільшими країнами постачальниками хутрових виробів у світі є Фінляндія, Росія, Канада, Данія, Греція.

authorStream Live Help